Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Nagrobki - informacje, lokalizacje, fotki
FREHA > Ogólne kategorie (bez podziału na epoki) > Sztuka, architektura i nauka
Tomasz Nawrot
Czołem. Zamierzam wykonać serię rekonstrukcji pasów XIV, XV w. i w tym celu wybieram się do Bayrisches Nationalmuseum w Monachium żeby zrobic szkice w stałej ekspozycji: Sali Nagrobków Rycerskich.
Będę jechał przez Województwo Dolnośląskie i przy okazji chciałbym zrobić również kilka szkiców z nagrobków Piastów śląskich.

Uprzejmie proszę o wskazanie miejsc na Dolnym Śląsku, w których znajdują się nagrobki rycerskie ew. książęce.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Bolesław
lubiąż - "...W krypcie pod gotycką bazyliką znajdują się nagrobki Piastów dolnośląskich (m.in. Bolesława Wysokiego) oraz mumie opatów..."
jest to tekst zacytowany z wikipedii
proponuje wpisac nagrobki piastów śląskich w google smile.gif
Mał
a ja mogę podpowiedzieć że istnieje taka książka dr Przemysława Mrozowskiego pt. "Polskie nagrobki gotyckie"
ale nie wiem czy będzie wygodnie szukać znając miejsce a nie osobę z nagrobka, ale polecam zajrzeć dobre i rzetelne opracowanie zachowanych nagrobków, jak tytuł wskazuje jedynie gotyckich, ale chyba o to ci chodzi :D
Peter von Opperau
parę nagrobków było też swego czasu w Muzeum Narodowym we Wrocławiu i wydaje mi się że jeszcze powinny być smile.gif
Bartek z Chojnika
Plac Biskupa Nankiera we Wroclawiu, Klasztor Siostr Elzbietanek o ile mnie pamiec nie myli. Kaplica Piastow Slaskich. Nagrobek jeden - Henryk VIII ale za to jaki...

POza tym niezmiennie Muzeum Narodowe i Heniu Probus na katafalku...

pozdro
Robert Diabeł
Mauzoleum Piastów Śląskich w Krzeszowie - Bolko I, Bolko II
Tomasz Nawrot
Dziękuję wszystkim za informacje.
Miałem okazję zobaczyć obu Bolków w Krzeszowie i Henryka Probusa we Wrocławiu inaszkicować detale które mnie interesowały.
Pani opiekująca się krzeszowskim mauzoleum namówiła mnie na jazdę do kościółka w Raszowie k. Kamiennej Góry, gdyż miały tam być (jej zdaniem) średniowieczne nagrobki. Owszem nagrobki były - renesansowe , ale za to jakie! Poza tym wspaniały "naiwny" , wiejski gotyk kościółka.
Szkoda że nie na wszystko wystarcza czasu.

Szczerze polecam wspaniałą kolekcję sztuki średniowiecznej w Bayrisches Nationalmuseum w Monachium przy Prinzregentenstrasse 3 . Wstęp 3 euro i naprawdę warto wydac te pieniądze.
Okazało się że kilka nagrobków XIV wiecznych zdjeto ze stałej ekspozycji i umieszczono w magazynie ale dzięki uprzejmości pracowników naukowych muzeum udało mi się obejrzeć je dokładnie w magazynie i bez pośpiechu naszkicować.

Przy okazji zapraszam na moją stronę : www.cingulator.pl

Pozdrawiam
Wierny Piotr
Witam i proszę o pomoc poszukuję nagrobków z przełomu i początku XV wieku z terenów pólnocnej Francji i Anglii.
Pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.