Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Barwienie skóry
FREHA > Ogólne kategorie (bez podziału na epoki) > Rzemiosła i narzędzia
Baryś
Witam chciałem się dowiedzieć jak barwicie skórę. Nie chodzi mi o zapastowanie, bo to sie wysiera, jak ją trwale zabarwić.

Pozdrawiam Baryś
Thyrvald
Bejca rustikalna (na spityrusie). łatwo i równo się rozprowadza, jest wydajna, tania i ogólnodostępna.

Pozdrawiam
Baryś
Witam
Dięki za szybką odpowiedz, zakupy poczynione dzisiaj sprawdzę co i jak.

Pozdrawiam Baryś
Thyrvald
Zapomniałem dodać żeby przed barwieniem skórę powinna być w miaę możliwości odtłuszczona.
Smerda
Elo. Mam problem. Zrobiłem doświadczenie. Pomalowałem kawałek skóry bejcą rustykalną, na kolorek brązowy i wiśniowy. Suszyła się około 2 dni. Włożyłem ją pod wodę, okazało się, że kolorek zaczyna spływać i farbuje umywalkę. Mój znajomy miał podobny problem. Podczas deszczu barwnik mu spływał ze zbrojników. Jak sobie z tym poradzić? Są jakieś utrwalacze, lub inne sprawdzone sposoby? pozdro
dzik_warminski
sprawdzone z mojej praktyki 1807 roku kilkukrotne malowanie olejem lnianym tylko przyciemni kolor długo schnie ale nie barwi nawet w ulewną Noc Listopadową
Smerda
Sprawdzałem olej lniany, nie bardzo się nadaje. Robiłem tak na pasku. Przyciemnia, ale gdy go rozciągnę kolor znika. Bardziej by mi zależało na poszukaniu jakiegoś sposobu żeby używać tej bejcy rustykalnej, a przy okazji nie tracić koloru przy deszczu szczerba.gif
robert w. Wielki
Hmm.. a jak wygląda kwestia historycznego (późno średniowiecznego) sposobu barwienia skóry?
bejca pachnie mi za bardzo ,,patentem" współczesnym.
Smerda
Chyba nikt kto cokolwiek wie na ten temat się nie podzieli informacjami icon_sad.gif
Remington1
Kolor bejcy doskonale się utrwali po zastosowaniu pokostu rozcieńczonego terpentyną, lub benzyną lakową.
dzik_warminski
u mnie kolor nie znika a przyciemnienia to naturalne ale ja oleje go 4-5 razy i schnie ok miesiąca
Krzysiu
Pokost to olej lniany z dodatkiem sykatywy, która przyśpiesza schnięcie. To ta sama technika.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.