Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Oblężenie Słupska oraz warsztaty rekonstrukcji historycznej
FREHA > Inne > Kalendarium 2014
ambafatima
Jak co roku i jak zawsze serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Słupska, w dniach 22 - 24 sierpnia 2014 r.


Mamy nadzieję, że zeszłoroczna forma turnieju warsztatowego podobała się wszystkim przyjezdnym rekonstruktorom, ponieważ zamierzamy w tym roku ją powtórzyć smile.gif
i tak w programie niezmienne pozostają:
BOHURT
INSCENIZACJA
TURNIEJ BOJOWY
TURNIEJ ŁUCZNICZY
BIEG DAM
na pewno powtórzymy:
WARSZTATY KULINARNE w tym wędzenie rybek - przecież coś wszyscy musimy jeść ;)
LEPIENIE Z GLINY; WARSZTATY SZYCIA, TKANIA, WYSZYWANIA; TAŃCA I MUZYKI Z ELEMENTAMI FIRESHOW; dodatkowo chcielibyśmy pobawić się WIKLINĄ i mamy nadzieję, że uda nam sie zorganizować również WARSZTATY KOWALSKIE I SZYCIA OBUWIA.

Na naszym turnieju spodziewamy się jak w co roku wysokiego poziomu historyczności jak i dużej frekwencji bractw i kompanii rycerskich oraz indywidualnych rekonstruktorów smile.gif

Gościnność gospodarzy w tym roku również nie ulega zmianie, ba! nawet z roku na rok mamy nadzieję, że odczuwacie ją co raz silniej ;)
Bez zmian pozostaje biesiadowanie do białego rana, różnorodność konkurencji łuczniczych, bojowych oraz oblężenie murów miasta i oczywiście bohurt po inscenizacji.

Szczegóły na temat nagród w turniejach: łuczniczym, walk pieszych oraz biegu dam będą znane po ciężkich przeliczeniach finansowych ;)

Lokalizacja turnieju – półwysep młyński - odseparowany od współczesności, (namioty tylko historyczne).
Na półwysep zapraszamy również właścicieli kramów i rzemiosł różnych - z zastrzeżeniem, iż muszą posiadać historyczne stroje i namioty, jak i asortyment przygotowany do sprzedazy na kramach musi być związany ściśle historycznie z datowaniem całej imprezy.

Zapewniamy: wyżywienie i wodę podczas całości turnieju, wodę, toalety, ochronę pola namiotowego i fachową obsługę medyczną.

Turniej jest datowany X – XV w , obowiązują jednak stroje spójne (jednolite) historycznie. Dotyczy to również uzbrojenia.

Udział wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu i potwierdzeniu udziału przez organizatorów. Regulaminy poszczególnych turniejów już wkrótce.

W związku z różnorodnością warsztatów, które mamy zamiar zrealizować w jak najciekawszy sposób, prosimy o dopisanie przy zgłoszeniu na turniej, ilości osób, które chciałyby się z nami pobawić np. w gotowanie, czy szycie lub pogrzebanie w glinie, tudzież inne dostępne w tegorocznej ofercie ;)


UWAGA! Prosimy o zabranie sprzętu obozowego. Posiłki jak i biesiadę będziemy przygotowywać w karczmie w ramach warsztatów kulinarnych, z wcześniej zakupionych przez nas produktów.
...i żeby nie było...KARCZMA jak co roku - czynna całą dobę! bigsmile2.gif


Zgłoszenia grup rycerskich oraz indywidualne:

Bractwo Rycerskie

Księcia Bogusława V

ul. Dominikańska 5-9

76-200 Słupsk


drogą e-mail: boguslaw.v@gmail.com

lub telefonicznie:

- Joanna Tomaszewska - 660 44 55 83


Z Rycerskim Pozdrowieniem.
Józef
Ja tam nigdzie ani pisał ani dzwonił nie będę :p
rosamar
Jak mnie ładnie poprosisz to przywiozę krosno ;>
Józef
No to Cię ładnie proszę ;)
A sam przywiozę kołowrotek smile.gif się będę uczył
ambafatima
no tak....jak zawsz,e są przyjaciele, którzy nie muszą sie zapowiadać w żaden sposób :D

A o krosno i wszelkiej maści cudeńka oczywiście, że proszę....i nie ładnie.... tylko najokrutniejpięknie na świecie ;)
Cordel
Komturia człuchowska stawi się pełną siłą!!!
Komtur
ambafatima
No i mamy zaproszenie smile.gif
Regulaminy poszczególnych turniejów już niedługo.
Rita
Ja też będę! Mogę poprowadzić małe warsztaty z malowania temperami, albo posiedzę przy krosnach z Rosamar i poprzędę na wrzecionie smile.gif
ambafatima
ja z chęcią chwilę pomaluję smile.gif

i uprzejmie donoszę dla zainteresowanych, że "Bieg Dam bez biegania" ;) w tym roku odbędzie się w wieczór piątkowy. Obiecujemy śliczne nagrody smile.gif
Warsztaty fireschow również w nocy z piątku na sobotę. Reszta atrakcji w sobotę.
Za kilka dni pojawią się regulaminy bojówek i turnieju łuczniczego.

Pozdrowienia
Asia
Miłobor
jak wszystkoe sie ładnie rozwiąże to też przybędziemy!!!!
Józef
Będę
Dragon Kallisto
REGULAMIN XIII Turnieju Łucznictwa Tradycyjnego 23 sierpnia 2014 r.

Informacje ogólne
Turniej odbywać się będzie sobotę 23 sierpnia 2014 na półwyspie (pas zieleni między korytem rzeki a kanałem miejskim) w Parku Kultury i Wypoczynku (miejsce to jest widoczne z terenu SOSIR, w którym to wcześniej odbywały się turnieje)
Wyposażenie:
I. Łuk – tradycyjny bądź na taki stylizowany. Dopuszczalne są oploty majdanu i półki na strzały wykonane z naturalnych materiałów np. skóra, włókna naturalne, włosie. Na łuku mogą znajdować się celowniki jedynie w postaci niewielkich nacięć bądź oplotów z włókien naturalnych (dotyczy również cięciwy).

OSOBY Z ŁUKIEM SPORTOWYM (LAMINATY, Z NAPISAMI FIRM ITP.) BĘDĄ DYSKWALIFIKOWANE

1. Naciąg łuku nie jest ograniczony.
2. Nie dopuszcza się do turnieju łuków, które: •2: 1: mają charakter sportowy, myśliwski, wyczynowy etc.etc [nie mają wymiaru rekonstrukcyjnego lub historyczno podobnego] •2: 2 posiadają jakiekolwiek przyrządy celownicze
II. Strzały – tradycyjne bądź stylizowane. Promienie wykonane z drewna, lotki pierzaste, obsadki z materiałów naturalnych, groty metalowe - ze względu na rodzaj tarcz zalecane toczone. Minimalna ilość w zależności od indywidualnych umiejętności - konkurencje czasowe.
1. Strzały winny być wykonane z surowców naturalnych (promień drewniany; groty z metalu, kamienia, roku, kości, itp.; lotki z piór, papieru, skóry, itp.).
2. Każdy uczestnik powinien posiadać minimum 6 strzał odpowiednio oznakowanych.

III. Strój i indywidualne wyposażenie ochronne – stylizowane na historyczne, dopasowane indywidualnie do odtwarzanych realiów mieszczących się w przedziale od XIII do XV w.

Zasady bezpieczeństwa

1. Rozpoczęcie strzelania i podejście do tarcz tylko i wyłącznie na wyraźny znak (komendę) prowadzącego strzelania (sędziego prowadzącego)
2. Zawodnik przerywa strzelanie na komendę sędziego prowadzącego, osoby asekurującej lub samodzielnie w przypadku pojawienia się osób trzecich lub zwierząt pomiędzy tarczą a strzelającym oraz w przypadku uszkodzenia sprzętu.
3. Obowiązuje absolutny zakaz strzelania z uszkodzonego łuku, uszkodzonymi strzałami, celowania do ludzi oraz elementów innych niż własna tarcza, obracania się z naciągniętym łukiem w kierunkach innych niż cel.
4. Do strzelania nie będą dopuszczane osoby pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających.
5. Niestosowanie się do zasad bezpieczeństwa grozi upomnieniem. Trzecie upomnienie, lub drastyczne złamanie zasad bezpieczeństwa stwarzające bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia to automatyczna dyskwalifikacja.

Informacje szczegółowe

1. W ramach XII Turnieju Łucznictwa Tradycyjnego odbędą się następujące konkurencje:

I. Konkurencje Eliminacje
1. Strzelanie statyczne 30 m: cel - tarcza pięciopolowa o średnicy 80 cm, punktacja od 1-5, 1 x 6 strzał
[możliwych do zdobycia 0-30 punktów]

2. Polowanie strzelanie do tarcz z wizerunkami zwierząt 30/20/10: Cel- niedźwiedź, wilk, kaczka, punktacja- serce 15 p., okrąg 10, pozostałe 5 p., 2 strzały na jeden cel (6 w całej konkurencji)
[możliwych do zdobycia 0-90 punktów]

3. Równoważnia- należy utrzymać się na kołku, który położony jest bokiem, na kołku w momencie strzału muszą znajdować się dwie nogi strzelającego łucznika 25 m: cel tarcza pięciopolowa o średnicy 80 cm, punktacja 2/4/6/8/10, 1 x 6 strzał
[możliwych do zdobycia 0-60 punktów]

4. Strzelanie z przyklęku (scytyjskie) cel - tarcza pięciopolowa o średnicy 80 cm, punktacja od 1-5, 1 x 6 strzał
[możliwych do zdobycia 0-30 punktów]

5. Ubij wróbla – na tarczy słomianej zostaną umieszczone 4 małe tarczki z wizerunkiem [15 cm2, jedna strzała jest odrzucana- 15 m, punktacja 1 p. za trafienie w tarczę z wróblem, 2 p. za trafienie w liść, 10 p. za trafienie w wróbla, 1 x 5 strzał
[możliwych do zdobycia 0-40 punktów]

6. Krok łuczniczy- łucznik oddaje dwa strzały na jeden krok łuczniczy 35: cel tarcza pięciopolowa o średnicy 80 cm, punktacja 1-5,
[możliwych do zdobycia 0-30 punktów]
W eliminacjach możliwe jest do zdobycia 280 punktów, do części finałowej przechodzi sześciu łuczników, którzy zdobyli największą liczbę punktów. W Sytuacji gdy łucznicy uzyskają taką samą liczbę punktów zorganizowana będzie dogrywka ( dotyczy tylko i wyłącznie gdy łucznicy zajmą punktowo 6 miejsce na liście najlepszych wyników)
Dogrywka strzelanie na „skupienie”- każdy z łuczników otrzymuje metrowy sznurek, od którego „odcina się” obwód 3 strzał, łucznik strzela do chwili, kiedy kończy się mu sznurek, 20 m- tarcza pięciopolowa o średnicy 80 cm, punktacja od 1-5, seria 4 strzały w tym jedna odrzucana
II. Finałowe- Punktacja liczona jest od początku
W zależności od zajętego miejsca w eliminacji I-VI łucznicy otrzymują dodatkową liczbę strzał:

I miejsce- 6 strzał
II miejsce- 5 strzał
III miejsce - 4 strzały
IV miejsce- 3 strzały
V miejsce- 2 strzały
VI miejsce- 1 strzała


Strzelanie plecami do tarczy 30 m: cel - tarcza pięciopolowa o średnicy 80 cm, punktacja od 1-5, 1 - 6 strzał
[możliwych do zdobycia 0-30 punktów]

1. Losowanie tarcz- każdy z łuczników losuje jedną tarczę ze zwierzątkiem, do którego odda serię strzał, odległość niezależnie od wielkości celu pozostaje taka sama 25 m- cel żaba (15 cm2), wróbel (15 cm2), królik (40 x 33), Kaczka (48 x 33) gronostaj (32 x 22), lis (46 x 46) Cietrzew (70 x 50 cm.), dzik (90 x 83 cm), wilk (100 x 85), jeleń (96 x 110), niedźwiedź (110 x 96), Karta trola – gdy łucznik ją wylosuje może wybrać sobie dowolną tarcze lub zmienić ją na dowolną innemu łucznikowi (łucznik który wylosuje trolla losuje ponownie tarcze ale jeśli sam jej nie wybierze),punktacja- serce 15 p., okrąg 10, pozostałe 5 p, 6 strzał.
W tali kart do losowania są trzy karty trola
[możliwych do zdobycia 0-90 punktów]

2. Wahadło strzelanie do celu zawieszonego na linie, liczą się tylko te strzały, które pozostaną w celu i nie wypadną. W konkurencji jednocześnie 2 łuczników, odległość 15m. 3 punktowa tarcza 15 m, punktacja żółte 15 p. , czerwone 10, pozostałe w celu 5, 6 strzał.
[możliwych do zdobycia 0-90 punktów]

3. Łut szczęścia łucznik może wykorzystać tyle strzał ile wyrzuci oczek na dwóch kostkach , jeśli rzut jest dla łucznika niezadawalający może rzucić kośćmi raz jeszcze jednak musi on zaakceptować nowy wynik - 30 m : cel - tarcza pięciopolowa o średnicy 80 cm, punktacja 1-5, 2-12 strzał.
Jeśli łucznik wyrzuci więcej niż sześć oczek to strzela na dwie tury.
[możliwych do zdobycia 0-60 punktów]

4. Dwa cele Aby zdobywać punkty i strzelać do właściwej tarczy należy najpierw zestrzelić małą tarczkę (15-15cm2) zamieszczoną na odległości 10 m (cel musi się przewrócić). Gdy zostanie to wykonane strzela się pozostałymi strzałami do celu „właściwego”. Strzały, które znajdą się w celu „właściwym” przed zestrzeleniem małej tarczki są nie punktowane. Strzelają równocześnie 2 osoby, 10/30 m, seria 6 strzał za zestrzelenie małej tarczy 1 p, tarcza duża 1-5 p.
[możliwych do zdobycia 0-26 punktów]

5. Młyn- składa się z 4 tarcz wielkości 15 cm2 na czterech ramionach młyna, który się obraca 15 m, punktacja 10 p za trafienie w tarcze, 6 strzał.
[możliwych do zdobycia 0-60 punktów]
6. Jednooki bandyta- łucznik losuje po przez rzut monetą oko które będzie miał zasłonięte podczas strzelania 15 m , cel - tarcza pięciopolowa o średnicy 80 cm, punktacja 3/6/9/12/15, 6 strzał.
[możliwych do zdobycia 0-90 punktów]
Całkowita ilość punktów do uzyskania w finale: 416 punktów

Uwagi końcowe
1. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany dystansów lub czasów albo ilości serii. Zmiany te będą dotyczyły poszczególnych konkurencji i zostaną ogłoszone przed ich rozpoczęciem.
2. W kwestiach spornych nieprzewidzianych w regulaminie decyzje podejmuje sędzia główny
3. Osoby startujące w turnieju, które nie ukończyły 14 roku życia mogą poprosić o skrócenie dystansu o 5 metrów. Skrócenie tego dystansu następuje tylko i wyłącznie na prośbę samego łucznika, który zgłosi to sędziemu głównemu w innym przypadku startuje w turnieju na ogólnych zasadach.


W załączniku regulami z miniaturami tarcz.
ambafatima
Warsztaty taneczne również w piątek wieczorkiem, chociaż potańczymy na pewno i na biesiadzie smile.gif
FAZIK
CYTAT(Dragon Kallisto @ 21:55 25.07.2014) *
OSOBY Z ŁUKIEM SPORTOWYM (LAMINATY, Z NAPISAMI FIRM ITP.) BĘDĄ DYSKWALIFIKOWANE


2. Nie dopuszcza się do turnieju łuków, które: •2: 1: mają charakter sportowy, myśliwski, wyczynowy etc.etc [nie mają wymiaru rekonstrukcyjnego lub historyczno podobnego]


Rozumiem że na podstawie tego regulaminu niedopuszczone do turnieju będą łuki produkowane przez firmę Łukbis?
Posiadają one zarówno napis producenta, są wykonane z laminatów oraz "nie mają wymiaru rekonstrukcyjnego lub historyczno podobnego".

Czyli pozostają jedynie łuki historyczne? Tradycyjne to w 99% laminaty.
Adsumus
Kurde....ale przecież każdy łuk jest sportowy.... dunno.gif
FAZIK
Nie chcę w żaden sposób torpedować regulaminu, ani czepiać się szczegółów, po prostu upewniam się czy poniższe łuki zostaną dopuszczone. Jeśli nie to dlaczego.
Wszystkie są tradycyjne, jednak wszystkie mają napisy i wszystkie są laminatami, dodatkowo Diana nie ma odpowiednika historycznego:

Samick SKB 50:
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=sk...sa=N&tab=wi

Samick Mind 50
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=sk...sa=N&tab=wi

Kaya Windfighter:
http://www.google.pl/search?q=windfighter+...isch&tab=wi

Łukbis Diana:
http://www.google.pl/search?q=%C5%82uk+dia...isch&tab=wi
Adsumus
Tak się przyczepiłeś do Dianki, a łuki koreańskie mają jakieś potwierdzenie występowania w europejskim kręgu kulturowym w średniowieczu? Bo pewnie ludzie z nich korzystający będą strzelać w kostiumie stylizowanym na europejski XV wieczny?
FAZIK
Tak sie przyczepiłem bo właśnie z niej strzelam. Wolę więc mieć wszystko wyjaśnione.
ambafatima
Drogi Faziku,

tegoroczny regulamin turnieju łuczniczego powstał w oparciu o uwagi i sugestie, które pojawiły się w trakcie i po zeszłorocznym turnieju.
Uwagi dotyczyły m. in. punktacji, ilości konkurencji oraz używania przez uczestników łuków sportowych, wzorowanych na wschodnich.
Głównie chodzi o to, aby łuki nie miały bardzo widocznych napisów firm sportowych (napis może być starty, zasłonięty np. skórą czy kawałkiem materiału).
W tegorocznym regulaminie turnieju łuczniczego nie planujemy zmian. Uszanujemy jednak, jak w roku ubiegłym, wszelkie sugestie i uwagi, które pojawią się w trakcie lub po turnieju. Postaramy się większość uwzględnić przy planowaniu przyszłorocznych zmagań łuczniczych.

Pozdrawiamy cieplutko smile.gif
Adsumus
Łuk sportowy wzorowany na wschodnim???? xDDDD leżę...

CYTAT
Głównie chodzi o to, aby łuki nie miały bardzo widocznych napisów firm sportowych (napis może być starty, zasłonięty np. skórą czy kawałkiem materiału).


Czyli tzw hipokryzja ukryta? xD
ambafatima
Hmm...
generalnie to organizatorzy i szefowie sekcji danej grupy ustalają jak ma wyglądać impreza...
...jeżeli nie odpowiada mi dany turniej i jego poziom, to nie biorę w nim udziału...jeżeli nie odpowiada mi impreza i jej poziom...nie jade na nią...nic na siłę...
...jeżeli po powrocie do domu stwierdzam, że było kijowo, po prostu nie jadę po raz kolejny...a na pewno nie krytykuję i nie naśmiewam sie publicznie, bo wiem ile bardzo ciężkiej pracy musi włożyć całe bractwo w przygotowanie, prowadzenie warsztatów jak i całej imprezy, gotowanie dla gości, itd
Mimo wszystko zapraszam Cię serdecznie Adsumus na tegoroczne Oblężenie Słupska. Będzie okazja podyskutować "na żywo" o "ułomnościach" naszego turnieju łuczniczego ;)
Adsumus
Ułomna jest tylko klasyfikacja sprzętowa, która jasno wskazuje, że osoba ją tworząca nie ma zbyt szerokiej wiedzy nt sprzętu. No i warto by się zdecyodwać czy prym ma wieść impreza reko czy zawody łucznicze, bo jak ma być 50/50 to rodzą się takie potworki jak łuk sporotwy wzorowany na wschodnim smile.gif

Nie mniej miłej zabawy.
ambafatima
REGULAMIN TURNIEJU BOJOWEGO bez zmian:

Pojedynek składać się będzie z dwóch lub trzech starć:
- pierwsze starcie – włócznia + tarcza (do trzech trafień)
- drugie starcie – miecz długi (1 minuta)
- trzecie starcie - miecz + tarcza (1 minuta)

Jeśli obydwoje walczący nie będą chcieli walczyć na miecze długie, walczą na tarczę i miecz lub broń obuchową.
Jeżeli jeden z rycerzy wygra dwie walki, wygrywa pojedynek bez konieczności stoczenia 3 pojedynku.

Walki będą prowadzone w taki sposób, by uczestnicy mogli między nimi odpocząć.
Sumaryczny wynik starć decyduje o wyniku pojedynku.
W zależności od ilości uczestników pojedynki będą prowadzone systemem pucharowym lub każdy z każdym. Sędziować będą 3 osoby (organizatorzy). Organizatorzy oczywiście nie uczestniczą w starciach.

Oceniana będzie ilość czystych trafień ostrzem lub głowicą oraz wytrącenie broni. Strefa punktowana to:
- głowa
- korpus
- ramiona
- uda.

Walki maja być czyste i honorowe. Uczestnik poddający walkę klęka, lub kuca.

W czasie walki nie dopuszczalne będą:
- sztychy (nie dotyczy włóczni)
- bicie leżącego
- celowe uderzanie w krocze i stopy
- kontynuowanie walki, gdy przeciwnik zgubi broń
- uderzanie pięściami, głową lub kopanie
- celowe zapasy, chwytanie za ręce, nogi i broń ,"miśki" itp.
- niestosowanie się do poleceń sędziów.
- uderzanie jelcem

Wymagania sprzętowe uczestników bojówki:
- broń tępa o zaokrąglonych sztychach
- obowiązkowa przeszywanica
- obowiązkowa osłona klatki piersiowej, np: kirys, płaty, kolczuga itp
- obowiązkowe osłony wszystkich kończyn
- hełm z osłoną twarzy i czepcem ochraniającym szyję
- całe uzbrojenie ochronne ma być zgodne z przedstawianą przez uczestników epoką X - XV w. (np. niedopuszczalne wariacje typu: hełm garnczkowy + elementy gotyckie, itp.)
- pod przeszywanicą dopuszczana jest tylko bielizna historyczna. (nie dopuszcza się termo aktywnych rajstop i koszul)
- każdy uczestnik powinien posiadać własne barwy, sztandar lub proporzec i co najmniej jednego herolda, który będzie go zapowiadał.

Osoby, które odtwarzają wczesne średniowiecze, muszą liczyć się z tym, że turniej będzie prowadzony na zasadach rycerskich ( wymagamy więc pełne opancerzenie ).

UWAGA!
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wszelkich zmian w regulaminie.
ambafatima
i jest! oficjalny plakat smile.gif
Przypominamy, że warunkiem uczestnictwa rekonstruktorów w turnieju jest wcześniejsze zgłoszenie, potwierdzone przez Organizatora.
Dragon Kallisto
Uwaga kilka zmian dotyczące dystansów i punktacji na turnieju łuczniczym. Wrzucam Tylko konkurencje.
Do celów takich jak Wachadło, Młyn i Jednooki Bandyta, Każdy z uczestników finału może oddać jeden strzał próbny który nie będzie punktowany (aby łatwiej było startującym "wyczuć" specyfikę celu)Informacje szczegółowe

1. W ramach XII Turnieju Łucznictwa Tradycyjnego odbędą się następujące konkurencje:

I. Konkurencje Eliminacje
1. Strzelanie statyczne 30 m: cel - tarcza pięciopolowa o średnicy 80 cm, punktacja od 1-5, 1 x 6 strzał
[możliwych do zdobycia 0-30 punktów]

2. Polowanie strzelanie do tarcz z wizerunkami zwierząt 30/20/10: Cel- niedźwiedź, wilk, kaczka, punktacja- serce 15 p., okrąg 10, pozostałe 5 p., 2 strzały na jeden cel (6 w całej konkurencji)
[możliwych do zdobycia 0-90 punktów]

3. Równoważnia- należy utrzymać się na kołku, który położony jest bokiem, na kołku w momencie strzału muszą znajdować się dwie nogi strzelającego łucznika, 20 m: cel tarcza pięciopolowa o średnicy 80 cm, punktacja 2/4/6/8/10, 1 x 6 strzał
[możliwych do zdobycia 0-60 punktów]

4. Strzelanie z przyklęku (scytyjskie) cel - tarcza pięciopolowa o średnicy 80 cm, 20 m, punktacja od 1-5, 1 x 6 strzał
[możliwych do zdobycia 0-30 punktów]

5. Ubij wróbla ? na tarczy słomianej zostaną umieszczone 4 małe tarczki z wizerunkiem [15 cm2, jedna strzała jest odrzucana- 15 m, punktacja 1 p. za trafienie w tarczę z wróblem, 2 p. za trafienie w liść, 10 p. za trafienie w wróbla, 1 x 5 strzał
[możliwych do zdobycia 0-40 punktów]

6. Krok łuczniczy- łucznik oddaje dwa strzały na jeden krok łuczniczy 35: cel tarcza pięciopolowa o średnicy 80 cm, punktacja 1-5,
[możliwych do zdobycia 0-30 punktów]
W eliminacjach możliwe jest do zdobycia 280 punktów, do części finałowej przechodzi sześciu łuczników, którzy zdobyli największą liczbę punktów. W Sytuacji gdy łucznicy uzyskają taką samą liczbę punktów zorganizowana będzie dogrywka ( dotyczy tylko i wyłącznie gdy łucznicy zajmą punktowo 6 miejsce na liście najlepszych wyników)
Dogrywka strzelanie na ?skupienie?- każdy z łuczników otrzymuje metrowy sznurek, od którego ?odcina się? obwód 3 strzał, łucznik strzela do chwili, kiedy kończy się mu sznurek, 20 m- tarcza pięciopolowa o średnicy 80 cm, punktacja od 1-5, seria 4 strzały w tym jedna odrzucana
II. Finałowe- Punktacja liczona jest od początku
W zależności od zajętego miejsca w eliminacji I-VI łucznicy otrzymują dodatkową liczbę strzał:

I miejsce- 6 strzał
II miejsce- 5 strzał
III miejsce - 4 strzały
IV miejsce- 3 strzały
V miejsce- 2 strzały
VI miejsce- 1 strzała


Strzelanie plecami do tarczy 30 m: cel - tarcza pięciopolowa o średnicy 80 cm, punktacja od 1-5, 1 - 6 strzał
[możliwych do zdobycia 0-30 punktów]

1. Losowanie tarcz- każdy z łuczników losuje jedną tarczę ze zwierzątkiem, do którego odda serię strzał, odległość niezależnie od wielkości celu pozostaje taka sama 25 m- cel żaba (15 cm2), wróbel (15 cm2), królik (40 x 33), Kaczka (48 x 33) gronostaj (32 x 22), lis (46 x 46) Cietrzew (70 x 50 cm.), dzik (90 x 83 cm), wilk (100 x 85), jeleń (96 x 110), niedźwiedź (110 x 96), Karta trola ? gdy łucznik ją wylosuje może wybrać sobie dowolną tarcze lub zmienić ją na dowolną innemu łucznikowi (łucznik który wylosuje trolla losuje ponownie tarcze ale jeśli sam jej nie wybierze),punktacja- serce 15 p., okrąg 10, pozostałe 5 p, 6 strzał.
W tali kart do losowania są trzy karty trola
[możliwych do zdobycia 0-90 punktów]

2. Wahadło strzelanie do celu zawieszonego na linie ok. 30 cm2, liczą się tylko te strzały, które pozostaną w celu i nie wypadną. W konkurencji jednocześnie 2 łuczników, odległość 15m. 3 punktowa tarcza 15 m, punktacja żółte 15 p. , czerwone 10, pozostałe w celu 5, 6 strzał.
[możliwych do zdobycia 0-90 punktów]

3. Łut szczęścia łucznik może wykorzystać tyle strzał ile wyrzuci oczek na dwóch kostkach , jeśli rzut jest dla łucznika niezadawalający może rzucić kośćmi raz jeszcze jednak musi on zaakceptować nowy wynik - 30 m : cel - tarcza pięciopolowa o średnicy 80 cm, punktacja 1-5, 2-12 strzał.
Jeśli łucznik wyrzuci więcej niż sześć oczek to strzela na dwie tury.
[możliwych do zdobycia 0-60 punktów]

4. Dwa cele Aby zdobywać punkty i strzelać do właściwej tarczy należy najpierw zestrzelić małą tarczkę (15-15cm2) zamieszczoną na odległości 10 m (cel musi się przewrócić). Gdy zostanie to wykonane strzela się pozostałymi strzałami do celu ?właściwego?. Strzały, które znajdą się w celu ?właściwym? przed zestrzeleniem małej tarczki są nie punktowane. Strzelają równocześnie 2 osoby, 10/30 m, seria 6 strzał za zestrzelenie małej tarczy 1 p, tarcza duża 1-5 p.
[możliwych do zdobycia 0-26 punktów]

5. Młyn- składa się z 4 tarcz wielkości 15 cm2 na czterech ramionach młyna, który się obraca, 10 m, punktacja 20 p za trafienie w tarcze, 6 strzał.
[możliwych do zdobycia 0-120 punktów]

6. Jednooki bandyta- łucznik losuje po przez rzut monetą oko które będzie miał zasłonięte podczas strzelania 15 m , cel - tarcza pięciopolowa o średnicy 80 cm, punktacja 3/6/9/12/15, 6 strzał.
[możliwych do zdobycia 0-90 punktów]
Całkowita ilość punktów do uzyskania w finale: 476 punktów
Matka Polka
Jak najwygodniej dotrzeć z dworca PKP w Słupsku do tego Parku Kultury i Wypoczynku w piątek po południu? :-)
Rita
W tym roku nie dam rady z temperami... Nie mam materiału na deski do malowania i parę innych rzeczy tez się złożyło. Wezmę wrzeciona.
Gajus
Do SOSiR przy którym turniej będzie się odbywał najłatwiej z dworca będzie trafić taksówką, choć jest ona zbędna. Wystarczy zapytać kogoś o park to od razu ktoś pomoże, lub opcja survival nasłuchiwać wystrzałów Bombard devil.gif czasem to działa bigsmile2.gif
ambafatima
Zdjęcia na szybko odnalezione w bezkresnym internecie ;) na naszej stronie fb
https://www.facebook.com/pages/Bractwo-Ryce...635060303187319
Rita
Było wspaniale! Dziękujemy za zaproszenie i rewelacyjną zabawę. W przyszłym roku chcemy koszyki, koszyki, koszyki! :D

Kilka moich zdjęć tu: https://plus.google.com/u/0/photos/11652756...150986148726913
ambafatima
Dziękujemy z całego serducha WSZYSTKIM, którzy przybyli do nas i stworzyli razem z nami przez te dwie doby coś tak niesamowitego, o czym tylko bardowie mogą w podniosłych pieśniach opowiadać.....pisze to jakkolwiek zmęczona, tak jeszcze bardziej szczęśliwa grupa pozytywnie porąbanego BV DZIĘKUJEMY RAZ JESZCZE REKONSTRUKTOROM I MIESZKAŃCOM SŁUPSKA!!!!


Rita...koszyki będą na pewno, bo niedosyt pozostał ;)
iwantus
Tradycyjnie super zorganizowany turniej.
Gorące podziękowania dla organizatorów za stworzenie niepowtarzalnego klimatu, za spotkania, warsztaty i inscenizację.
Załączam zdjęcie grupy geriatrycznej.
Ps. pozdrawiam cały Biały Gryf z Bydgoszczu, Międzyrzecz i Gostyń
Andrzeja N. z miasta K. nie pozdrawiam.

Kliknij, aby zobaczyć załącznik
Rita
Ha, nie mogę się doczekać!
iwantus
Załączam zdjęcie grupy geriatrycznej.

Kliknij, aby zobaczyć załącznik
Mariusz90
W imieniu Drużyny Księcia Sambora, serdecznie dziękuję za wyśmienitą zabawę i imprezę na niezmiennie wysokim poziomie. Oby Wam zawsze przyświecała szczęśliwa gwiazda.

Mariusz
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.