Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: III Marsz św. Jerzego | 635 Lecie Procesu Warszawskiego
FREHA > Inne > Kalendarium 2014
Odrin
"... Mowę swą herold kontynuował, dalej wieści obwieszczając.

Jako że rok za rokiem rycerstwo się społu ku czci patrona naszego, Jerzego Świętego, do miasta zjeżdża, tako i w kolejnych latach odbyć się Marsz musi. Złe oko nad naszym cnym miastem wisi, a i czarne myśli bodaj niecni nad planami temi zebrali, aby i pogrześć to, co społu dziełem mieszkańców jako i przyjezdnych się wydarzyć winno. Nic jednak woli, która w cnym celu przyświeca zgasić nie może, bo to ni świecy płomyk rzadki, a prawdziwej pasji pochodnia tu płonie. Są Ci jednak na tym świecie świętości, którym i wola najczystsza się przeciwstawić nie musi, zatem i okażemy im szacunek należon. Temi samemi za radą i wolą Marsz w miesiąc wrzosów kwitnienia przenieść nam idzie, a tam dnia 6, we wspomnienie Świętego Onezyfora, zebranie rycerstwa ustawim. W miesiącu zaś Wielkiej Nocy i Pana naszego zmartwychwstania, radość niech się niesie społu, jako i z kolejnego patrona świętego co na ołtarze będziem mieć wyniesion.

A zaś, że i wiek taki i rok nie inszy, dodatkiem nam przyjdzie uświęcić ten właśnie miesiąc i ten rok właśnie. Jako i mury miasta Warszawy lat temu z liczna gościły wielkiej historii wydarzenia, my wszyscy, tako mieszczanie jak i dobrzy w duchu ludzie co cześć miastu należnom przywracam, pomnić zamierzeliśmy, jako i odpowiednie dla tłumów przypomnienie w dniu odnośnym września przygotujemy. Kto zaś historii tej dziejów nie pomni, niechaj i uważa, co mówione będzie dalej...

I znów mieszkańcy jako i społu przypadkowi czcigodni to a zacni, co słowa herolda słyszeli, dziwować się mogli, jako i nikt nie pomniał co tak ważnego w miesiącu wrzosów kwitnienia lat bez mała bez liku się zawżdy w Warszawie działo...Salve Rycerskiej Braci!


Już po raz trzeci mamy niemałą przyjemność zaprosić Was na wydarzenie jakim jest Marsz św. Jerzego. W tym roku, z racji układu kalendarza świąt Wielkanocnych, jak i nieprzewidzianych jeszcze pół roku temu wydarzeń, związanych z kanonizacją Jana Pawła II w kwietniu, zdecydowaliśmy w drodze wyjątku przenieść nasze wydarzenie na inny termin. Jak widać z opisu, imprezie towarzyszyć będzie nowy element, związany właśnie z miesiącem wrześniem jak i historią Warszawy, którą rokrocznie staramy się przypominać i poszerzać.

O wszelkich szczegółach będziemy informować na bieżąco, niemniej zachęcamy do rezerwowania sobie czasu na odwiedzenie stolicy (lub też przybycie na wydarzenie lokalnej odtwórczej braci), gdyż dołożymy wszelkich starań, aby w tym roku żadna siła nie osłabiła ani nie przeszkodziła organizacji Marszu.

Do zobaczenia na wielu wyjazdach w sezonie!
Lady Draconia
Daleki termin... Ale to dobrze, jest czas żeby wszystko zaplanować. Postaramy się być, jak co roku smile.gif

Pozdrawiam.
Viator
To już niedługo. Wszystko bez zmian? Miejsce zbiórki tak jak poprzednio "pod Kopernikiem" ?
kublika
Czy trzeba się jakoś zgłaszać, czy wystarczy się stawić pod Astronomem?
Roar
Czcigodni
Wybaczcie, ale niestety jestem zmuszony ogłosić bardzo smutną wiadomość jako współorganizator marszu obwieszczam iż niestety zmuszeni jesteśmy odwołać tego roczny marsz
Osobiście przepraszam tych którzy chcieli na niego przybyć
Jednak mam nadzieje że w przyszłym roku uda nam się pomaszerować przez ulice warszawy
Viator
Ooo... Szkoda.
Choć prawdę mówiąc akurat ja i tak bym odpadł, za dużo wydarzeń w kalendarzu naraz.
Za rok planujecie pewnie na wiosnę?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.