Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: DRIGALENSIS A.D.2014 - III Turniej Rycerski w Drygałach woj.Pruskie
FREHA > Inne > Kalendarium 2014
Heller
Już dzisiaj mam zaszczyt zaprosić na III juz edycję Turnieju Rycerskiego w Drygałach gm. Biała Piska powiat Pisz który odbędzie sie w sobotę 23 sierpnia Roku Pańskiego 2014. Tym którzy byli na poprzednich turniejach nie muszę zachwalać uroku tego miejsca i fantastycznej atmosfery! Tegoroczna edycja to również walki w ramach Rycerskiej Ligii Turniejowej Grunwaldzkiej Akademii Miecza. Zapraszam do czynnego uczestnictwa i wspólnej zabawy z Chorągwią Pomezańską w jej letnim obozie. Bliżej terminu imprezy będę podawał więcej szczegółów oraz poszczególne konkurencję poza wymaganymi przez Ligę .
Wiedziemka
Zawsze się zastanawiam, czy informacja, że to Pomezańska nie odstrasza szczerba.gif choć kto nas zna, wie, że pełen przekrój i dobzi ludzie

Jak zawsze Wiedziem i Terrorysta będą.
Heller
Plan turnieju rycerskiego : DRIGALENSIS A.D 2014
Organizator: Parafia Rzymsko Katolicka w Drygałach
Współorganizator: GRH VIRI MISERICORDIAE, Chorągiew Pomezańska
Patronat: Polskie Stoważyszenie Walk Rycerskich, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku
Datowanie: 1350 - 1492.

Turniej przewidziany jest dla 100 uczestników

Termin: 23.08/24.08.2014
Wszelkie konkurencje rycerskie odbędą się tylko w sobotę. Możliwy przyjazd bractw już w piątek 22.08.2014.

Nocleg: namioty historyczne - obóz rycerski na wzgórzu kościelnymlub sala gimnastyczna (WC, Prysznic) przy zespole Szkół w Drygałach,ok 200 m od pola turniejowego

Organizator zapewnia wyżywienie uczestnikom:
sobota - obiad, uczta
niedziela - śniadanie.

Nagrody: w poszczególnych konkurencjach będą to nagrody rzeczowe wykonane przez Piotra Chmielarz oraz Pawła Obłoza

Zgłoszenia uczestników i rzemieślników drogą internetową proszę kierować do:
David.heller@wp.pl Tel. 500 735 091

Program:

22.08.2014 - piątek

15:00-22:00; Przyjazd bractw, założenie obozu

23.08.2014 ? sobota

11:00 : Otwarcie turnieju, powitanie uczestników, przedstawienie bractw
11:30; Turniej łuczniczy
12:15; Turniej bojowy na miecz jednoręczny/tarcza i miecz długi
14:15; Turniej bojowy 2/2
15:00; Konkurencje dla publiczności, bieg dam
16:30; Bohurt 5/5.
17:30; Inscenizacja bitwy
20:00: Uczta w międzyczasie występ zespołu Bracia Soprano z Olsztyna
godziny mogą zostać przesunięte w zależności od potrzeb, zasady walk zostaną omówione na miejscu
24.08.2014 niedziela
11:00 Uroczysta msza podczas której odbędzie się wręczenie nagród
Zwijanie obozu, wyjazd uczestników.

Poszczególne konkurencje odbędą się na łące przy kościele.
Organizator przewiduje wyżywienie w postaci suchego prowiantu. Zupa chmielowa i Mazurskie specyfiki rozweselająco -kojące dostępne w budce ciotki Krystyny :D w obozowisku.
Heller
ZAPRASZAM!
bartas1353
Siema Dawid, zgłaszam się dopiero teraz, bo dopiero załatwiłem wolne na Wasz turniej. Zgłaszam się z Ewelinką.
Z tego co wiem z Zamku Olsztyn ma przyjechać jeszcze ok.4-6 ludków. Do zobaczenia w Drygałach, będzie się działo bigsmile2.gif
Bzyku
Chciałam wszystkim podziękować za zajebistą zabawę
Wysoki poziom nic nie robienia, koncert Braci Soprano, jazdę radiowozem no i udzielenie mi ślubu z Gombą.
Było DOSKONALE!!! :D
Heller
Dziękuję Wszystkim za obecność i mam nadzieję , że w przyszłym roku też będziecie się dobrze bawili bigsmile2.gif
Heller
Ps. w wojskowym namiocie , tym który stał za stodołą w środku na stole leżała czarna koszulka Pomezanki z imieniem Miriam. Piszę bo koszulka zaginęła. Był to rozmiar S . Jesli taką zauważycie na kimś innym to proszę o informację.
Heller
A tu zapraszam do zapoznania :http://bialapiska.wm.pl/217227,Turniej-Rycerski-w-Drygalach.html#axzz3BaEpCz1S
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.