Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: VIII Zlot Wojowników Słowian, Bałtów i Wikingów
FREHA > Inne > Kalendarium 2013
Thorgil
Zapraszam wszystkich odtwórców Wczesnego Średniowiecza na Ósmą już edycje odbywającej się na Wschodzie Polski skierowanej do Was imprezy.

Zapraszam jak zwykle do zabawy, do udziału w konkursach i wspólnego słuchania muzyki. Jak zwykle nad dziką i nieokiełznaną rzekę jaką jest Bug
W imieniu wszystkich, którzy przyczyniają się do pomocy przy współorganizowaniu tego przedsięwzięcia chciałbym poinformować, że planujemy kilka zmian. Więcej konkursów, muzyki i zabawy... więcej nagród. Także wprowadzamy ścisłe zasady dotyczące historyczności o których była mowa w 2012 r.

Ale najważniejsza zmianą będzie jednak ta:

VIII Zlot Wojowników Słowian, Bałtów i Wikingów w roku 2013 odbędzie w MIELNIKU
- kilkanaście kilometrów dalej na Wschód od Drohiczyna.
Festiwal odbędzie się w dniach 31 Maja - 2 Czerwca

Wszystkim tym co znają przyczynę zmiany lokalizacji nie muszę nic tłumaczyć. Tym co się nie orientują - powiem tylko, że już tak w naszym Kraju chyba jest...

Ale najważniejsze, że festiwal się odbędzie smile.gif

Jednak w bardziej przyjaznym środowisku i także jak najbardziej historycznym miejscu.


O dalszych planach będę informował na bieżąco.

Pozdrawiam Wszystkich i życzę wielu łupów w 2013 r. jak i spokojnej Zimy.

Do zobaczenia na szlaku.
Kakofonix
Cóż, trzeba się schrystianizować smile.gif .

Pozdrawiam, Andrzej
Viator
He, he, dobre! Jeśli się NAPRAWDĘ schrystianizują, to w naszym kochanym kraju dopiero wtedy zaczną się dla nich schody. bigsmile2.gif

Mam nadzieję że Mielnik wytrzyma natłok rekonstruktorów i widzów, chociaż i tak trochę szkoda będzie Drohiczyna, to miejsce kultowe... Jest tam gdzie przycumować?
Tomisław herbu Grzymała
Oczywiście Andrzeju proszę o zarezerwowanie miejsca dla nas i naszego kramu z tkaninami i nie tylko icon_wink.gif Do zobaczenia na zlotach w przyszłym roku.:-)
Thorgil
No tak... tak byłoby najprościej. Ale niestety - nie o chrystianizacje tutaj chodzi...
Ale żeby nie zboczyć z tematu... O święty spokój...

Zresztą Mielnik też jest miejscem historycznym. Plac imprezy będzie bardziej intymnym miejscem i na całej swojej długości graniczy z Bugiem. Plac jest dużo większy i pomieści większą liczbę uczestników.
Mam nadzieję, że wiele osób będzie miło zaskoczonych...

Tomisław zapraszam smile.gif
krecik_77
No i wieczorami nam nie będą pitolić katośpiewaki ze wzgórza a koncert po 22 może nie będzie blasfemią...
Roar
No to wiem że trzeba rezerwować sobie termin już , z chęcią się wybiorę tak jak na wszystkie poprzednie edycje.
takie pytanie techniczne skoro się przenosimy w stronę Białorusi jak z komunikacją tam wygląda czy tylko samochodem będzie można dojechać ?
Rączka
Doświadczenia tego lata wskazują, że faktycznie tak może być - w okresie wakacyjnym zawieszony został ruch PKS, a z najbliższej stacji kolejowej Siemiatycze do Mielnika jest ok 17 km.

Odpowiadając na pytanie Viatora - z cumowaniem nie ma raczej problemu - latem tego roku na jednej z imprez po Bugu pływały katamarany i wycieczkowiec pasażerski.
Thorgil
Myślę, ze tak tragicznie nie będzie. Mielnik to nie koniec świata. Bliżej jest na pewno ze stacji kolejowej z Siemiatycz do Mielnika niż do Drohiczyna.
Zresztą raczej więcej ekip przybędzie samochodami... ale jeśli ktoś będzie podróżował sam lub środkami komunikacji publicznej to zawsze coś się da wymyśleć...
Im bliżej festiwalu - będę informował.

INFORMACJE:

Z przyjemnością chciałbym poinformować, że podczas trwania festiwalu odbędzie się także turniej zespołów muzyki dawnej. Zapraszam zainteresowanych.
Do konkursu może przystąpić każdy – zespoły jak i muzycy indywidualni. Profesjonaliści jak i Amatorzy. Wymogiem jest natomiast aby instrumenty były replikami instrumentów dawnych a okres muzyczny zgodny z przedziałem czasowym Festiwalu. Występ będzie wyłącznie akustyczny.
Co do regulaminu wszystko zależy od ilości zgłoszeń. Wiadome już jest, że każdy będzie miał na zaprezentowanie określoną ilość czasu – czas taki sam dla wszystkich. To od Was będzie zależeć czy porwiecie swoją grą widzów. Wszystko będzie oceniane.

Co do nagród trwają rozmowy. Co do statuetek już wiadomo... Ale przede wszystkim każdy będzie miał okazję do zaprezentowania się szerszej publiczności oraz w publikacjach ze Zlotu.

Wszystkich zainteresowanych proszę o zgłoszenia na:

Zlot_Slowian_Baltow_i_Wikingow@wp.pl

Po zgłoszeniu zastrzegam, że mogę poprosić o utwór jeśli twórca nie jest mi znany.
Do konkursu przystąpią zespoły i muzycy po wcześniejszej weryfikacji. Każdy otrzyma stosowną informacje i zaproszenie.

Do zobaczenia !

Thorgil
Viator
Przepraszam że się czepiam słownictwa, ale te "repliki instrumentów dawnych" interpretujemy chyba nieco rozszerzająco? No bo tak w ścisłym sensie to oprócz piszczałek niewiele co w zabytkach pozostało z przedpaństwowej Słowiańszczyzny i wikińskiej Skandynawii, żeby replikę tego wykonać.

Rozumiem, że dopuszczacie rekonstrukcje takich instrumentów, które musiały być już znane (np. bębny), albo o których wiadomo z innych źródeł, że były w użyciu (np. gęśle opisane w rękach Słowian przez Simokratesa), nawet jeżeli nie mamy żadnych podstaw do odtworzenia ich wyglądu w tamtym okresie ? A także te, które były znane na Połudnu i Wschodzie (np. perskie sazy, na których pogrywa Percival) ?
Thorgil
Oczywiście jak najbardziej masz rację.
Ale w zamyśle autora było to, że "wiadomo o co chodzi". Żadnych wspólczesnych instrumentów.

A swoją droga jak tak patrzę to w przyszłym roku jeśli taka forma (konkurs muzyczny) się przyjmie to trzeba będzie rozszerzyć kategorie...
Thorgil
Chciałbym zamieścić w "pigułce" krótką informacje o miejscu Zlotu...

Pierwsze ślady pobytu człowieka na terenie gminy Mielnik pochodzą z okresu neolitu. Ówczesne „złoto” tamtej epoki, krzemień, znajdujący się w kredzie przyciągnął tu ludzi. Stałe osadnictwo datowane jest na XI – XII wiek. Gród mielnicki powstał być może w 1038r. podczas wyprawy Wielkiego Księcia Kijowskiego Jarosława podczas wyprawy przeciw Jaćwingom. W tym okresie był to teren rywalizacji pomiędzy książętami polskimi a ruskimi. Po raz pierwszy nazwa Mielnik /Mielnica/ pojawia się w Latopisie Ipatijewskim w roku 1240, gdy Tatarzy zniszczyli gród mielnicki i po raz drugi w roku 1260 gdzie przed ikoną Spasa Izbawnika /Chrystusa Zbawiciela i Odkupiciela/ modlił się ruski książę halicko-włodzimierski Daniło.

W czasie zwierzchności książąt mazowieckich w 1440r. od Bolesława IV Mazowieckiego Mielnik otrzymuje prawa miejskie chełmińskie. Pierwsza wzmianka o istnieniu zamku mielnickiego z 1379r. pochodzi z relacji kronikarza krzyżackiego Wiganda z Marburga. Okres świetności Mielnika przypada na czasy panowania Jagiellonów. W 1486r. na zamku mielnickim przebywał Kazimierz Jagiellończyk. W 1501r. oczekiwał tu na koronę polską Aleksander. Pobyt Aleksandra okazał się bardzo ważny dla miasta. Jako jedno z pierwszych miast podlaskich Mielnik w 1501r. otrzymał prawa miejskie magdeburskie. Tu zostają podpisane dwa ważne dokumenty unia mielnicka i przywilej mielnicki. Aleksander na zamku mielnickim przebywał także w latach 1503 i 1504.

Dalej także wiele się wydarzyło. ale o tym może na miejscu smile.gif ...

Thorgil
Zapraszam serdecznie.

http://www.svet-perk.pl/festiwal/index.php

Regulamin festiwalu będzie niedługo zamieszczony.

Informacje na temat odbywającego się równolegle I Festiwalu Muzyki Dawnej - na Słowiańką nutę
"Gędźbowanie 2013" O nagrodę Złotej Ligawki już wkrótce smile.gif

Thorgil
Thorgil
Jeszcze raz zapraszam wszystkich grających, kochających folklor do wzięcia udziału w Festiwalu.

Oto regulamin:

REGULAMIN FESTIWALU MUZYKI DAWNEJ

Na Słowiańską Nutę
GĘDŹBOWANIE 2013

Do konkursu może przystąpić każdy – zespół, kto gra, śpiewa w zespole lub A apella.

Konkurs składać się będzie z trzech konkurencji:

1. „Na biesiadzie” ( umiejętność przygrywania )
2. „Na scenie” (atrakcyjność repertuaru i prezentacja )
3. „Średniowieczne granie” (zachęcanie do zabawy, współpraca z publicznością )

Oczywiście, nie sumuje się punktów ani też nie jest wymagana konieczność udziału we wszystkich konkurencjach. Ale zachęcamy do grania na Biesiadzie i Średniowiecznym graniu za co można zyskać dodatkowe punkty i w pełni ukazać swój dorobek muzyczny oraz zaprezentować talent nie tylko sceniczny.
Występy będą oceniane przez sędziów jak i publiczność.

Każdy, czy to zespół, czy solista, czy występujący A apella będzie prezentował się akustycznie.
Jedyne instrumenty jakich można używać to repliki instrumentów dawnych.
Repertuar ma nawiązywać do okresu historycznego mieszczącego się w ramach czasowych prezentowanych przez równolegle odbywający się Zlot Wojowników Słowian, Bałtów i Wikingów.


NAGRODY

I Miejsce
Statuetka Złotej Ligawki
Nagroda pieniężna w wysokości 1500 zł. oraz występ na żywo w radio HelloFolks
w Lublinie.
Występ ten będzie także zarejestrowany
.
II Miejsce
Statuetka Srebrnej Ligawki
Nagroda pieniężna w wysokości 1 000 zł.

III Miejsce
Statuetka Brązowej Ligawki
Nagroda pieniężna w wysokości 500 zł.

Oraz

Nagroda Specjalna:
Wyróżnienie Za Oryginalność i Talent

REPLIKA INSTRUMENTU
Sławomir z Chełma
Witam, oto regulamin ogólny imprezy:

STRÓJ

Strój uczestników powinien być spójny pod względem historyczności, terytorium oraz statusu społecznego odtwarzanej osoby (nie każdemu przystoi purpura i srebro). Zabronione jest używanie, niehistorycznego obuwia, pasków współczesnych, ubrań uszytych z innych materiałów niż: len, wełna i ewentualnie jedwab. Niewskazane jest również przesadne mieszanie kultur. Sugerujemy by eliminować stopniowo ze swoich ubrań elementy w kolorach i odcieniach bardzo jaskrawych czy wręcz niemożliwych do uzyskania w średniowiecznej Europie(np. głęboka czerń na lnie).

OBOZOWISKO

Na terenie obozowiska nie powinny być widoczne rzeczy współczesne, ubrania, śpiwory, karimaty, plastikowe butelki itp. Wyżywienie w trakcie imprezy składać się będzie z półproduktów, dlatego prosimy o zabranie kociołków i innych rzeczy niezbędnych do przygotowania posiłków.

Najbardziej zdyscyplinowany obóz będzie nagrodzony !!!

Narzędzia obozowe i użytku codziennego typu siekiera, szpadel, motyka, nóż itp. powinny być tylko przedmiotami wykonanymi na wzór przedmiotów z czasów które odtwarzamy(wszelkie siekiery z Obi, miski z Cepelii, szpadle z Castoramy czy pamiątkowe harcerskie finki odpadają!! ). Prosimy o ograniczenie palenia i używania telefonów komórkowych do minimum, w razie potrzeby róbmy to jedynie wewnątrz namiotów lub w innym ukryciu.

UZBROJENIE

Uzbrojenie i ekwipunek bojowy w czasach które próbujemy odtwarzać były przedmiotami niezwykle drogimi, dlatego wymagamy by cały sprzęt uczestników był zadbany, pozbawiony niebezpiecznych zadziorów i wżer, pancerze powinny być bez dziur, czy innych większych uszkodzeń. Użytkownicy broni: miecz, szabla, nóż bojowy itp. powinni być zaopatrzeni w pochwy do takowych (jeśli woja było stać na miecz, to tym bardziej na pochwę do niego). Przenoszenie wyżej wymienionej broni wetkniętej za pas, wygląda najdelikatniej rzecz ujmując niepoważnie!
Włócznie oraz wszelkie topory i czekany osadzone powinny być solidnie na porządnie wyglądających drzewcach, nie dopuścimy do walki broni na na nieokorowanych krzywych kijach! Uzbrojenie tak samo jak strój powinno być spójne pod względem historyczności, terytorium oraz statusu społecznego odtwarzanej osoby.
Niedopuszczamy wszelkiego rodzaju nagolennic( jako nie potwierdzonych w źródłach historycznych), radzimy zastąpić je ochraniaczami sportowymi ukrytymi pod strojem to samo radzimy robić stopniowo z "karwaszami" .

Ze względów bezpieczeństwa wskazane jest , by przy hełmach znajdowały się osłony karku i twarzy ( czapy pikowane, filcowe, czepce/kaptury kolcze itp.).

Zabronione jest używanie: elementów ekwipunku datowanych na okres inny niż ramy czasowe imprezy (X-XIw.), bezrękawników kolczych, kolczug wykonanych z drutu ocynkowanego, tarcz o dziwnych kształtach i rozmiarach(np. nieforemny migdał wielkości drzwi od wychodka), oraz innego uzbrojenia nie mającego oparcia w źródłach z epoki na którą datowana jest impreza.
Nieporządane jest używanie zestawów w stylu fantasty typu "wiking z Birki"(hełm okularowy, skórzana lamelka, tacza migdałowata, szabla). W nawiązaniu do zapowiedzi z ubiegłorocznego regulaminu, od tej edycji imprezy zabronione jest używanie lamelek skórzanych jako nie poświadczonych w żadnych źródłach historycznych i archeologicznych.
Sugestią na następną edycję imprezy jest wymiana prostych hełmów żebrowych z okularem na wzór poprawniejszy historycznie gdyż taki hełm ma niewiele wspólnego z jedynym znanym hełmem okularowym z interesującego nas okresu czyli hełmem z Gjermundbu.

W razie jakichś pytań czy wątpliwości proszę śmiało pisać, postaram się szybko rozwiązać takowe.Wkrótce zamieszczę regulamin dotyczący walk i konkurencji bojowych.

Pozdrawiam!
Sławomir
Roar
kniaziu sławomirze czy i rękawice będziecie chcieli wyeliminować idąc w stronę historyczności ? A jkie proponujesz dać osłony na twarz. Natomiast co się tyczy skórzanych lamelek to są one historyczne jak najbardziej - w środkowej Azji masz potwierdzone archeologicznie taki pancerz, a Marco Polo pisał o nich. Co się tyczy szabel żeby iść w stronę historyczności dobrze by było żeby TYLKO I WYŁĄCZNIE używali ich osoby odtwarzających madziarów i arabów
Lubomir Aleksandrowicz
Roarze mogę link do tej lamelki skórzanej ?
Sławomir z Chełma
Z rękawic nie zrezygnujemy na tego typu imprezach, nie muszę chyba tłumaczyć dlaczego. Natomiast dobrze byłoby gdyby swoim wyglądem przypominały one znane ze źródeł archeologicznych rękawice zimowe, a nie wzory z filmów fantasy.
Osłony na twarz wymienione są w regulaminie:
"Ze względów bezpieczeństwa wskazane jest , by przy hełmach znajdowały się osłony karku i twarzy ( czapy pikowane, filcowe, czepce/kaptury kolcze itp.). "
Kontynuując wątek,nie muszę Ci chyba opisywać jak wygląda hełm z nosalem?
Odnośnie lamelek, tradycyjnie kłania się czytanie ze zrozumieniem, przeczytaj nazwę festiwalu i odpowiedz mi na pytanie który z wymienionych w niej ludów mieszkał we wczesnym średniowieczu w środkowej Azji...
Dyskusja na temat lamelek skórzanych toczyła się wielokrotnie na Freha i Halla radzę poczytaj więcej na ten temat.
Odnośnie szabel jeśli ta wypowiedź ma dotyczyć imprezy, do wymienionych przez Ciebie nacji dodałbym jeszcze Rusinów (aczkolwiek bez przesady) i kilka innych plemion koczowniczych.

Roar bez urazy, bo nawet osobiście Cię nie znam, ale:
1 Kultura tego forum wymaga poprawnej pisowni, patrząc na twój post widzę że miewasz z tym problemy.
2 Patrząc na twój wygląd i zachowanie na kilku imprezach (a zwróciłem na nie uwagę chociażby na Czersku) śmiem twierdzić że wiedza którą może i dysponujesz nie idzie w żadnym wypadku w parze z jakością Twojej rekonstrukcji (nie jest to tylko moja opinia), a nie lubię dyskutować z internetowymi Trolami.
3 Na ewentualną dyskusję czy pyskówki zapraszam na PW albo na żywo (wolę tą opcję), bo nie chciałbym zaśmiecać tego tematu zbędnymi postami.
Lubomir Aleksandrowicz
Wiedziałem że się tak skończy aniol.gif
Black_Knight
Kniaziu Sławomirze, mam kilka pytań, jako że nie brałem jeszcze udziału w tego typu imprezie, prosiłbym o pomoc informacyjną w co powinienem się zaopatrzyć, oraz:
- Czy kolczuga NIE nitowana mogła by być (w tym roku mała szansa że zdobędę lepszą a wiem że nie nitowane są nie historyczne i krzywo na nie się patrzy)
- Jak powinienem się przygotować do tej imprezy ( Co powinienem wziąć oprócz garów itp)
- Jak w zasadzie wygląda taka impreza (nie pytam się czy warto bo wiem że WARTO i to dużymi literami pisane :D )
- Czy mógłbym podesłać zdjęcia posiadanych przeze mnie przedmiotów, w celu potwierdzenia dopuszczalności (nie chciałbym złamać zasad ani mieć niemiłej niespodzianki)
- Na terenie imprezy posługujemy się tylko i wyłącznie imionami odgrywanych postaci czy jak kto chce?
Tak nawiasem odgrywam Wikinga

Pozdrawiam Thorgeir z Klanu Isenlyngar
Sławomir z Chełma
Witam, sporo pytań, więc szybko:
1 Tak, aczkolwiek możliwe że od przyszłego roku w użyciu będą tylko nitowane(pozostaje alternatywa odtwarzania lekkozbrojnego tarczownika).
2 Namiot historyczny, coś do spania, najlepiej wełniany koc/płaszcz pod spód tarcza,kawał wełnianego filcu lub np.baranica, torba na ramię na różne duperele, przydatny jest lniany wór do schowania współczesnych rzeczy w namiocie, ostry toporek do rąbania drewna. Reszta wraz z doświadczeniami, wg. uznania.
3 Oto nasza fotorelacja z roku ubiegłego, mam nadzieję że odda trochę klimat :
https://plus.google.com/photos/101686524247...7393?banner=pwa
4 Jak najbardziej, byłoby to nawet wskazane, najlepiej na - kniazslawomir@wp.pl
5 Różnie, jakoś tak się w odtwórstwie wczesnego średniowiecza przyjęło że ludzie używają imion historycznych, aczkolwiek nie jest to żaden przymus czy reguła, to nie jest LARP.

Pozdrawiam!
Sławomir
Thorgil
Witam serdecznie


Chciałbym przedstawić kilka kwestii organizacyjnych:

Mamy do dyspozycji miejsca w szkole, tzn. Polowe łózka i materace. Dostęp do sanitariatów - łazienki, prysznice. Jeżeli ktoś jest zdecydowany do proszę o zgłoszenia. Oczywiście myślę, że nie będzie problemów jak się ktoś zdecyduje na miejscu.

Co do wyżywienie:

W piątek Biesiada.

W sobotę rano będziemy rozdawać półprodukty. Będzie to żywność na dwa dni festiwalowe.
Dlatego proszę o zabranie sprzętu obozowego - niezbędników.
Będzie to min. Mięso, mąka, jaja, warzywa, kasza...


Do zobaczenia
Thorgil

PS: Niedługo zamieszczę regulamin konkursu łuczniczego.
Sławomir z Chełma
Tradycyjnie odbędzie się Turniej o Miano Najlepszego Woja, składać będzie się z 4 konkurencji:
1 Pojedynki 1x1 do 3 trafień.
2 Zapasy.
3 Rzut oszczepem.
4 Rzut toporkiem.

Za każdą konkurencję można zdobyć taką samą ilość punktów, więc szanse na wygraną mają nie tylko mistrzowie miecza ale i ludzie wszechstronni. Przewidujemy atrakcyjne nagrody.

Druga z konkurencji turniejowych jaka się odbędzie to turniej drużyn "Walka na moście", standardowo pojedynek pomiędzy drużynami składać będzie się z trzech starć, drużyna która wygra co najmniej dwa z nich, wygrywa pojedynek i pnie się dalej aż do pierwszego miejsca Smile .

Szczegółowe informacje odnośnie obu w/w turnieji przedstawiane będą uczestnikom na miejscu.
Lubov Rybakov
Witam,

czy wybiera się ktoś z Poznania lub okolic? przejeżdża niedaleko? chętnie się podczepię, oczywiście dokładam się do przejazdu.

Pozdrawiam
Sławomir z Chełma
W związku z pytaniami które otrzymuję, informuję że zgłoszenia od wszystkich grup które zgłosiły swój udział przy pomocy formularza zgłoszeniowego zostały przyjęte, nikomu nie odmówiliśmy udziału.
Proszę jednocześnie o poważne potraktowanie organizatorów i zaznajomienie się z regulaminem imprezy, tak aby nie było żadnych niedomówień czy zdziwienia po przyjeździe do Mielnika.
Tradycyjnie zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w przygotowanych dla Was punktach programu, który podamy niebawem.

Pozdrawiam w imieniu organizatorów!
Sławomir
Thorgil
urniej Łuczniczy

REGULAMIN:

ZASADY UCZESTNICTWA:

1. WYMAGANY JEST STRÓJ HISTORYCZNY

2. DO TURNIEJU DOPUSZCZONE BĘDĄ TYLKO REPLIKI ŁUKÓW HISTORYCZNYCH ( ŁUKI WYKONANE TYLKO Z NATURALNYCH SUROWCÓW )

3. WYMAGANE JEST POSIADANIE MIN. 6 STRZAŁ

4. DOPUSZCZONE BĘDĄ TYLKO STRZAŁY DREWNIANE Z NATURALNYMYM OPIERZENIEM I Z HISTORYCZNYMI GROTAMI

ELIMINACJE

STRZELANIE DO TRZECH RÓŻNEJ WIELKOŚCI CELÓW ( WOLNY WYBÓR DO JAKIEGO CELU SIĘ STRZELA)

PUNKTACJA : DUŻY CEL - 1 PUNKT , ŚREDNI - 2 PUNKTY , MAŁY - 3 PUNKTY

1. 6 STRZAŁÓW Z 15 KROKÓW Z POZYCJI STOJĄCEJ PRZODEM

2. 6 STRZAŁÓW Z 25KROKÓW Z POZYCJI STOJĄCEJ PRZODEM

3. 6 SZTRAŁÓW Z 15 KROKÓW Z POZYCJI STOJĄCEJ TYŁEM

4. 6 STRZAŁÓW Z 20 KROKÓW Z POZYCJI KLĘCZĄCEJ TYŁEM

5. 6 STRZAŁÓW Z 15 KROKÓW Z HUŚTAWKI PRZODEM

6. 6 STRZAŁÓW Z 20 KROKÓW Z HUŚTAWKI TYŁEM
KONKURENCJE TURNIEJOWE:

1.”ZŁOTY STRZAŁ”- KONKURENCJA POLEGAJĄCA NA ODDANIU TYLKO JEDNEGO STRZAŁU DO WORKA Z 25 KROKÓW

PUNKTACJA ­- 15

2. „ALL DEAD”- KONKURENCJA POLEGAJĄCA NA ODDANIU 6 STRZAŁÓW Z 15 KROKÓW DO WISZĄCEGO WORKA

PUNKTACJA - PUNKTY PRZYZNAWANE SĄ TYLKO ZA 6 CELNYCH STRZAŁÓW - 20

3. „WAHADŁO”- KONKURENCJA POLEGAJĄCA NA ODDANIU DOWOLNEJ LICZBY STRZAŁÓW Z 20 KROKÓW DO ROZBUJANEGO WORKA W CIĄGU 25 S.

PUNKTACJA - 5 ZA CELNY STRZAŁ

4.”NIESPODZIANKA” - BEZ PUNKTÓW

5. „ZŁY I DOBRY” - KONKURENCJA POLEGAJĄCA NA TRAFIENIU Z 15 KROKÓW W „ZŁEGO CHOCHOŁA” USTAWIONEGO TUŻ ZA „DOBRYM” – DO DYSPOZYCJI 6 STRZAŁ,

PUNKTACJA- ZA TRAFIENIE „ZŁEGO”- 15

TRAFIENIE W „DOBREGO” KARANE JEST MINUS 20 PUNKTÓW

6 „ NAJAZD JAZDY” - KONKURENCJA POLEGAJĄCA NA ODDANIU TRZECH STRZAŁÓW DO NAJBARDZIEJ ODDALONEGO CELU, DWÓCH STRZAŁÓW DO CELU W ŚRODKU I JEDNEGO STRZAŁU DO CELU NAJBLIŻSZEGO ( I WSZYSTKO TO W CIĄGU JEDNEJ MINUTY)

PUNKTACJA - ZA TRAFIENIE Z NAJDŁUŻSZEGO DYSTANSU - 6

- ZA TRAFIENIE ZE ŚREDNIEGO DYSTANSU - 4

- ZA TRAFIENIE Z NAJBLIŻSZEGO DYSTANSU - 2

7. „KRÓLEWSKI ŁUCZNIK” KONKURENCJA - (PRZY KTÓREJ TRZEBA OKREŚLIĆ NA POCZĄTKU ILOŚĆ POSIADANYCH STRZAŁ -NIE MOŻNA DOKŁADAĆ W CZASIE KONKURENCJI) POLEGAJĄCA NA ODDANIU JEDNEGO STRZAŁU Z 15 KROKÓW DO CELU , JEŻELI JEST TRAFIENIE COFAMY SIĘ O DWA KROKI Z ZNÓW STRZELAMY, JEŻELI JEST TRAFIENIE DWA KROKI W TYŁ ITD.

PUNKTACJA - PIERWSZE TRAFIENIE 2 PUNKTY , KAŻDE NASTĘPNE RAZY 2

8. „TARCZOWNIK” - KONKURENCJA POLEGAJĄCA NA ODDANIU 6 SZTRZAŁÓW Z 50 KROKÓW DO SŁOMIANEGO CELU.

PUNKTACJA - 10 PUNKTÓW ZA TRAFIENIE

9.” WARTOWNIK” - KONKURENCJA POLEGAJĄCA NA TRAFIENIU CELU KTÓRY MOŻE POJAWIĆ SIĘ NA OK. 10 S W DOWOLNYM MIEJSCU - 6 PRÓB.

PUNKTACJA - JEŻELI TRAFIENIE JEST W DWÓCH PIERWSZYCH PRÓBACH - 20, W 3 LUB 4 PRÓBIE- 15 , 5 LUB 6 - 10

10. „SPŁYW ŁÓDKĄ”- KONKURENCJA POLEGAJĄCA NA PRZEPROWADZENIU „ZŁOTEGO STRZAŁU”, „ZŁEGO I DOBREGO „ I „ WAHADŁA” - STRZELAJĄC Z ŁÓDKI

PUNKTACJA :

ZŁOTY STRZAŁ - 20

ZŁY I DOBRY - +30 LUB -20

WAHADŁO - 10 OD TRAFIENIA
Tomisław herbu Grzymała
CYTAT(Thorgil @ 21:39 12.05.2013) *
urniej Łuczniczy

REGULAMIN:

ZASADY UCZESTNICTWA:

1. WYMAGANY JEST STRÓJ HISTORYCZNY

2. DO TURNIEJU DOPUSZCZONE BĘDĄ TYLKO REPLIKI ŁUKÓW HISTORYCZNYCH ( ŁUKI WYKONANE TYLKO Z NATURALNYCH SUROWCÓW )

3. WYMAGANE JEST POSIADANIE MIN. 6 STRZAŁ

4. DOPUSZCZONE BĘDĄ TYLKO STRZAŁY DREWNIANE Z NATURALNYMYM OPIERZENIEM I Z HISTORYCZNYMI GROTAMI

ELIMINACJE

STRZELANIE DO TRZECH RÓŻNEJ WIELKOŚCI CELÓW ( WOLNY WYBÓR DO JAKIEGO CELU SIĘ STRZELA)

PUNKTACJA : DUŻY CEL - 1 PUNKT , ŚREDNI - 2 PUNKTY , MAŁY - 3 PUNKTY

1. 6 STRZAŁÓW Z 15 KROKÓW Z POZYCJI STOJĄCEJ PRZODEM

2. 6 STRZAŁÓW Z 25KROKÓW Z POZYCJI STOJĄCEJ PRZODEM

3. 6 SZTRAŁÓW Z 15 KROKÓW Z POZYCJI STOJĄCEJ TYŁEM

4. 6 STRZAŁÓW Z 20 KROKÓW Z POZYCJI KLĘCZĄCEJ TYŁEM

5. 6 STRZAŁÓW Z 15 KROKÓW Z HUŚTAWKI PRZODEM

6. 6 STRZAŁÓW Z 20 KROKÓW Z HUŚTAWKI TYŁEM
KONKURENCJE TURNIEJOWE:

1.”ZŁOTY STRZAŁ”- KONKURENCJA POLEGAJĄCA NA ODDANIU TYLKO JEDNEGO STRZAŁU DO WORKA Z 25 KROKÓW

PUNKTACJA ­- 15

2. „ALL DEAD”- KONKURENCJA POLEGAJĄCA NA ODDANIU 6 STRZAŁÓW Z 15 KROKÓW DO WISZĄCEGO WORKA

PUNKTACJA - PUNKTY PRZYZNAWANE SĄ TYLKO ZA 6 CELNYCH STRZAŁÓW - 20

3. „WAHADŁO”- KONKURENCJA POLEGAJĄCA NA ODDANIU DOWOLNEJ LICZBY STRZAŁÓW Z 20 KROKÓW DO ROZBUJANEGO WORKA W CIĄGU 25 S.

PUNKTACJA - 5 ZA CELNY STRZAŁ

4.”NIESPODZIANKA” - BEZ PUNKTÓW

5. „ZŁY I DOBRY” - KONKURENCJA POLEGAJĄCA NA TRAFIENIU Z 15 KROKÓW W „ZŁEGO CHOCHOŁA” USTAWIONEGO TUŻ ZA „DOBRYM” – DO DYSPOZYCJI 6 STRZAŁ,

PUNKTACJA- ZA TRAFIENIE „ZŁEGO”- 15

TRAFIENIE W „DOBREGO” KARANE JEST MINUS 20 PUNKTÓW

6 „ NAJAZD JAZDY” - KONKURENCJA POLEGAJĄCA NA ODDANIU TRZECH STRZAŁÓW DO NAJBARDZIEJ ODDALONEGO CELU, DWÓCH STRZAŁÓW DO CELU W ŚRODKU I JEDNEGO STRZAŁU DO CELU NAJBLIŻSZEGO ( I WSZYSTKO TO W CIĄGU JEDNEJ MINUTY)

PUNKTACJA - ZA TRAFIENIE Z NAJDŁUŻSZEGO DYSTANSU - 6

- ZA TRAFIENIE ZE ŚREDNIEGO DYSTANSU - 4

- ZA TRAFIENIE Z NAJBLIŻSZEGO DYSTANSU - 2

7. „KRÓLEWSKI ŁUCZNIK” KONKURENCJA - (PRZY KTÓREJ TRZEBA OKREŚLIĆ NA POCZĄTKU ILOŚĆ POSIADANYCH STRZAŁ -NIE MOŻNA DOKŁADAĆ W CZASIE KONKURENCJI) POLEGAJĄCA NA ODDANIU JEDNEGO STRZAŁU Z 15 KROKÓW DO CELU , JEŻELI JEST TRAFIENIE COFAMY SIĘ O DWA KROKI Z ZNÓW STRZELAMY, JEŻELI JEST TRAFIENIE DWA KROKI W TYŁ ITD.

PUNKTACJA - PIERWSZE TRAFIENIE 2 PUNKTY , KAŻDE NASTĘPNE RAZY 2

8. „TARCZOWNIK” - KONKURENCJA POLEGAJĄCA NA ODDANIU 6 SZTRZAŁÓW Z 50 KROKÓW DO SŁOMIANEGO CELU.

PUNKTACJA - 10 PUNKTÓW ZA TRAFIENIE

9.” WARTOWNIK” - KONKURENCJA POLEGAJĄCA NA TRAFIENIU CELU KTÓRY MOŻE POJAWIĆ SIĘ NA OK. 10 S W DOWOLNYM MIEJSCU - 6 PRÓB.

PUNKTACJA - JEŻELI TRAFIENIE JEST W DWÓCH PIERWSZYCH PRÓBACH - 20, W 3 LUB 4 PRÓBIE- 15 , 5 LUB 6 - 10

10. „SPŁYW ŁÓDKĄ”- KONKURENCJA POLEGAJĄCA NA PRZEPROWADZENIU „ZŁOTEGO STRZAŁU”, „ZŁEGO I DOBREGO „ I „ WAHADŁA” - STRZELAJĄC Z ŁÓDKI

PUNKTACJA :

ZŁOTY STRZAŁ - 20

ZŁY I DOBRY - +30 LUB -20

WAHADŁO - 10 OD TRAFIENIA


No szykuje się bardzo fajna zabawa na łuczniczym , mam nadzieję że Dr. Namiot z nami wytrzyma bigsmile2.gif bigsmile2.gif bigsmile2.gif
Thorgil
INFORMUJĘ, ŻE Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD ORGANIZATORA ZLOT W TYM TERMINIE SIE NIE ODBĘDZIE.

PRZEPRASZAM W IMIENIU WSZYSTKICH, KTÓRZY PODJĘLI SIĘ POMOCY I ORGANIZACJI TEJ IMPREZY.

O NOWYM TERMINIE POWIADOMIMY JAK TYLKO ZAPADNĄ CO DO TEGO DECYZJĘ.

Thorgil
Roar
ale jak to ...
dlaczego ...
angsad.gif
Tomisław herbu Grzymała
CYTAT(Roar @ 13:17 24.05.2013) *
ale jak to ...
dlaczego ...
angsad.gif


Domysl sie kto ma tam największą władze anger.gif
Finkenberg
ze strony http://mielnik.com.pl/ :

W imieniu organizatorów „VIII Zlotu Słowian, Bałtów i Wikingów” który miał odbywać się w Mielniku w dniach 31 maja – 2 czerwca 2013 r., z przykrością informuję, że impreza zostanie przeniesiona na inny termin. Powody przeniesienia są niestety niezależne od organizatorów, ale dzięki temu będziemy w stanie jeszcze lepiej przygotować nasz Zlot, przez co będzie on atrakcyjniejszy dla wszystkich tych, którzy interesują się historią. Jednocześnie przepraszamy wszystkich, którzy przygotowywali się na majowo/czerwcowy weekend, zarówno wykonawców jak i turystów. Jesteśmy przekonani, że zechcą mimo wszystko przyjechać na Zlot do Mielnika jeszcze w tym roku.

Fundacja „Q źródłom” Promocja Zdrowia Psychicznego i Historii

...ale jaja. Nie rozumiem. Jeśli to akcja, za która jest odpowiedzialne władze UPA-Melnyk ( smile.gif ) to lokalni hotelarze wyleczą ich na przyszłość z takich fochów, bo ileś osób odwoła rezerwacje i ileś kasiory im przepadnie. A my - obojętnie czy do Mielnika, czy Drohiczyna - i tak przyjedziemy, gdy tylko Jarl Thorgil da hasło! smile.gif
Finkenberg
Tyle się dowiedziałem od mieszanki Mielnika (to cytat z maila):

"Impreza będzie najprawdopodobniej we wrześniu br.
Zablokowali ci, którzy w Mielniku nic nie chcą /"słoiki"/."
krecik_77
CYTAT(Finkenberg @ 00:42 27.05.2013) *
Zablokowali ci, którzy w Mielniku nic nie chcą

Może to Kononowicz maczał palce, do Białegostoku nie tak znowu daleko z Mielnika.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.