Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Uwaga! Wandale! (projekt HARJIS)
FREHA > Ogólne kategorie (bez podziału na epoki) > Ogłoszenia > Rekrutacje wszelakie i poszukiwania grup
Wotawa
Rozbudowuję i przebudowuję projekt starożytny funkcjonujący już od kilku lat pod nazwą
HARJIS.
https://www.facebook.com/pages/Dagome/148790198492950#

Zostań bezkarnie WANDALEM/WANDALKĄ devil.gif już teraz!
A za ok. 250 lat osiądziesz w Afryce i złupisz sobie Rzym!
A poza tym poznasz wiele egzotycznych i ciekawych ludów: takich jak: Rzymianie, Celtowie, Germanowie, Wenetowie czy Sarmaci i będzie wiele Wspaniałych Sag do opowiadania przez stulecia
http://www.youtube.com/watch?v=0HWR4GHk0ho

Rekonstruujemy kulturę materialną kultury przeworskiej (kojarzonej m.in. z Wandalami) i wielbarskiej na potrzeby wizualizacji, popularyzacji nauki i historii doświadczalnej. Jest to największa tego typu grupa w Polsce, o konsekwentnie realizowanym programie rekonstrukcyjnym i doświadczalnym. To co robimy można nazwać "historią doświadczalną". Szczególną rolę w naszych poczynaniach odgrywają widowiska batalistyczne, eksperymenty bronioznawcze czy "doświadczalne wypady w teren". Jest to jednocześnie chyba najtańsza forma "rekonstrukcji historycznej" w Polsce. Dużą część członków grupy stanowią absolwenci lub studenci archeologii, stale też współpracujemy z Instytutem Archeologii UŁ. Liczebność grupy jak do tej pory waha się od 12 do 20 osób. Gromadzimy rekonstrukcje związane z Germanami (zwłaszcza), Dakami i Sarmatami (najnowszy podprojekt).

Rekonstrukcja starożytna jest nieco podobna do nowożytnej, jednak wymaga bliższego przedstawienia. Więcej informacji w następnych postach ale już zapraszam do bezpośredniego kontaktu:

wotawa@wp.pl
601 26 28 56


(HARJIS jest częścią Towarzystwa Historii Doświadczalnej DAGOME)
Teutomeruus
A nie: Wandalowie? Wandale to raczej pod blokiem koczują :D
Wotawa
Toż to przecież litentia poetica, popełniona też zresztą przez cytowanego "Zywiołaka".

My Wandalowie, jesteśmy poetyckim ludem i lubimy gry słowne. Wy jeszcze tego nie rozumiecie (Landgobardowie czy jak?). Dlatego chyba jednak się wyniesiemy w bardziej cywilizowane strony świata gdzie na równi ceni się sztukę i dobrą masakrę ;).
aniol.gif
Pozdrowienia!

Purvis
Dobra masakra nie jest zła.
Jakie wymagania wstępne? Strój , obozówka, branki, głowy wrogów?
Teutomeruus
Wiem wiem bum.gif
Swebowie właściwi, a raczej odosobniony i wyjątkowy niedościgniony w walce i ucztowaniu swebski najemnita w małym wandalskim męskim plemieniu Widivarii.
Fajnie by było zorganizować jakaś większą ogólnopolską inicjatywę zorientowaną na Wandalów, bo strasznie rozrzuceni jesteśmy - Harijas - Łódź, Widivarii - Lublin, Terra Ferrata - Rzeszów... pytanie tylko jak ? Nie wiem, może na start jakiś dział poświęcony odtwórstwu ''Przeworczyków'' (jest na Freha kilka raczej luźnych wątków) zarówno dla początkujących jak i bardziej doświadczonych wojów- wsparty wiedzą archeologów - np. bibliografia lub (najlepiej) skany w dobrej rozdzielczości, zwłaszcza pełnego wyposażenia grobowego - wtedy najłatwiej byłoby odtwarzać materialnie na pełnej bogatości konkretnego Wandala (w miarę dokładne kopie uzbrojenia, ceramiki, narzędzi - jeśli eklektyk ''w klimacie'' wandalskim opierający się na znaleziskach z kilku grobów - najlepiej żeby wszystko było z tej samej cezury chronologicznej np B1 - stąd owa pomoc kolegów archeologów). No i wymogi dla chętnych na rozpoczęcie barbarzyńskiej przygody - oby nie zbyt wygórowane, aby się jeno nie ''zlisili'' bigsmile2.gif
Wotawa
CYTAT
Jakie wymagania wstępne? Strój , obozówka, branki, głowy wrogów?

Strój i sprzęt obozowy to podstawa, dalej - ostre narzędzia typu nóz czy toporek smile.gif. Dalej, uzgadniamy indywidualnie. Ważne by wykorzystać indywidualne zdolności i zgdać je z potrzebami funkcjonowania grupy i planami działań. Idelanie byłoby odtworzyć elementy z jednego pochówku, uzupełniając o inne przydatne elementy z epoki.

CYTAT
(...) najlepiej żeby wszystko było z tej samej cezury chronologicznej np B1
Hm. Trochę "fabularyzacji" na tle historii (inaczej sie tego nie da wyjaśnić):
Schyłkowy B2 i B2/C1 jest "lepszy" ;) - toż to okolice wydarzenia takiego jak Wojny Markomańskie! Od nich zaczyna się film "Gladiator"! :D Poza tym to punkt zwrotny dla historii naszych ziem. Taka ówczesna "Wojna Światowa". W tym horyzoncie czasowym zaczynają się ważne zjawiska, które tylko częściowo rozumiemy. Upraszczając problem, można by tu przywoałć takie koncepcje jak choćby: Wędrówki Wandalów (Hasdingowie) i Gotów (przynajmniej część etapu z północnej Polski nad Morze Czarne) są związane z tym okresem. To też proces ważny, o ile nie krytyczny dla dziejów "naszej nitki Szlaku Bursztynowego". Warto też podkreślić, iż niedługo przed Wojnami Markomańskimi, funkcjonują na naszych ziemiach ogromne, niezwykle ważne w północnej Europie piecowiska wytapiające żelazo.

Wielka tajemnica - jak wykazano powyżej - pobudzająca wyobraźnięsmile.gif. Ogólnie i niezbyt restrykcyjnie - 2 połowa II w.n.e. to czas naszych zainteresowań.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.