Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Legnica 2008
FREHA > Inne > Kalendaria 2003-2009 > Kalendarium 2008
Stron: 1, 2
Marcin Chyła
Drużyna Księcia Henryka Pobożnego ma zaszczyt zaprosić na III imprezę z cyklu Legnica 1241 , która odbędzie się pod nazwą :

"Legnica 1241 - Manewry rycerskie pod wezwaniem Bolesława II"

i odbędzie się w dniach 22-25 maja 2008 roku.

Impreza jak co roku odbędzie sie w okolicach Legnicy bez udziału publiczności .

Całą zabawę przewidujemy zacząć już w czwartek tj w Boże Ciało po południu.
Dla osób które jeszcze u nas nie były obowiązuje weryfikacja sprzętu i stroju .
Impreza jest wyłącznie namiotowa , rezygnujemy również ze wszystkich współczesnych dogodności cywilizacji.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy Legnica1241@gmail.com

Więcej informacji pojawi się tutaj już nie długo, oraz na stronie intrenetowej imprezy:
http://www.legnica.1241.pl

Z poważaniem
Marcin "Szrama" Chyła
DKHP
Marek Hilgendorf
Hehehe.... Poznańska drużyna hokejowa już się szykuje na dokonanie kolejnego pogromu "reszty świata". Przypominam wszystkim zainteresowanym, że na imprezie świętować będziemy osiemnaste urodziny Ewy i moją trzydziestkę, w związku z czym liczymy na bogate dary (nie pogardzę nitowanką).
Halfgar
Mareczku ... 30 lat powiadasz ... ty stara zgrzybiała doopo ;) chętnie się pojawię smile.gif
Lukasz XIII
Witam,

icon_mrgreen.gif W takim razie trudno będzie nie przyjechać w tym roku na Legnice .
Amor a co powiesz na taki prezencik: zamiast "Sto lat" wszyscy bez tekstu zaśpiewają "Eno sagrado en vigo" z akcentem na Amor ei... bigsmile2.gif
Mam nadzieje, że jeśli pomysł nie zostanie zaakceptowany nie bede opuszczał Legnickiego Pola w ten sposób szczerba.gif xD ;)

Pozdrawiam, czekam na więcej informacji na temat imprezy,
Łukasz
Destro
Witam smile.gif
Oczywiście sie pojawie smile.gif
już widze jak by mi Parys lub Ewa sprali d... jeśłi bym nie przyjechał smile.gif
pozdrawiam
Anuszka
No coz, po zeszłorocznej Legnicy byłabym STUPIDO gdybym nie pojwaiła sie tam raz kolejny ;)
Aubrey
I ja awizuje swoją obecność...
Marcin Chyła
'Pyry' jak zwykle mają zaproszenie. Musimy się w końcu odegrać w "medieval hokey".
Już niedługo więcej info o imprezie.
Pozdrawiam
Marcin Chyła
Witam .

Patrząc na poprzednie wpisy można mieć wrażenie że przyjedzie tylko Wielkopolska .. ale to nieprawda smile.gif

Trochę bliższych informacji na temat imprezy : Chcielibyśmy w tym roku zaproponować trochę inną odmianę zabawy aby poczuć lepiej i więcej owe czasy ..
Wymyśliliśmy sobie to tak :

Ecce castra apud Urbem Legniciensem paulo post eventus Anni Domini Millesimi Ducentisimi Quadragesimi Primi. Plerique equites, qui usque ad nuntios a novo duce in Silesia, Boleslao, mittos permanere non poterant, antea has terras reliquerunt. Qui periniquo animo cladem et damnum audentis ducis Henrici, contra infideles pugnantem, ferebant, exigua manus patientissimorum mansit
Et ita advesperascuit. Id crepusculum ultimum in eo gremio erat, quia consilium capta est, ut prima luce ad domos suas egressi sint, sicut illi, qui antea redierunt.
Domini de Silesia, de Polonia Minore et de Polonia Maiore, sicut hospites, qui cruce se oneraverunt, et alii e terris remotis ceterum ad cenam vespernam accubuerunt, et famuli eis ministrabant, et bardi eis carmina lugubria canebant.
Aegerrimum damnum nemini pepercit: nec eis, qui in signo ducis dimicaverunt, nec eis, quos ipse diabolus frustravit, ne ad tempus advenire possint, itaque silentio versus amaros audiebant.

............ icon_cool.gif

A że i dla ludu prostego otwarci jesteśmy to i w języku zrozumiałym dla Nich wieść ową zamieszczamy.

Oto obóz pod Legnicą jakiś czas po wydarzeniach 1241 roku. Większość rycerstwa dawno opuściła te tereny , nie mogąc się doczekać wieści od nowego Księcia na Śląsku - Bolesława . Pozostała tylko garstka najwytrwalszych nie mogących pogodzić się z klęską i stratą odważnego Księcia Henryka co naprzeciw niewiernych stanął .
I tak nastanął zmierzch kolejny jak uzgodniono ostatni w tymże gronie by z jutrznią wyruszyć do domów do ziemi odległej.

Panowie ze Śląska , Małopolski , Wielkopolski i inni z ostępów dalekich jak i goście co krzyż na siebie wzięli, zasiedli do wieczerzania , a służba im usługiwała a minstrele żałobne pieśni śpiewali .. Krwawa strata nie oszczędziła nikogo i tych co w bitwie przy boku Księcia stali i tych co sam Diabeł pokrzyżował drogi by nie dane im przybyć na czas , więc w milczeniu gorzkie wersety trawili …..

I w języku technicznym ...... icon_cool.gif

Gości zapraszamy do południa w czwartek ( można przyjechać we środę ), aby około 17 sprawnie ruszyć z całością imprezy .

Tak jak zwykle impreza jest składkowa 40 zł od osoby , można już wpłacać na nr konta
Nordea 11 1440 1387 0000 0000 0738 9116

Ostatecznym potwierdzeniem przyjazdu jest wpłata dokonana najpóźniej do 15 maja.

W tym sezonie króluje „ samoobsługa „ . My kupujemy wszelakie produkty żywieniowe, które będą przez Was nabywane za historyczne dzęgi , które my z kolei wypłacimy „szefom „ hufców . Każdy z Bossów dostanie odpowiednią kwotę z zależności od ilości osób i struktury społecznej pocztu . A potem na zakupy do „marketu „ Będzie tam nieco towarów luksusowych nawet (przyprawy, owoce, towary zamorskie) tongue.gif .

Przygotowaliśmy specjalne atrakcje dzięki którym będzie można atrakcyjnie pomnożyć zasobność sakiewek .

Wieczerza w ramach niespodzianek będzie przygotowana przez nas , bez obaw nie spędzicie całej imprezy przy garach ani w garach:)

Następne informacje w niedalekiej przyszłości .

Na wszelkie pytania chętnie odpowiemy.
Zapraszamy do korespondencji legnica1241@gmail.com

Sławek zTarnowa
Heheh..tak tak..prawdę prawisz Marcinie...nie tylko Wielkopolska się zjedzie...Małopolska też się pojawi..a jakże...i nie wiem czy nie znacznie, znacznie liczniej niż ostatnio bum.gif

Sam TBRerek będzie liczniejszy a nie wspomnę o innych, o których wiem, że się wybierająsmile.gif
Nas może być kilkanaście osób- ale dokładne dane dam zaraz po Iłży.

Co do dzęgów to można będzie używać własnych brakteatów? :P

Pozdrawiam całą Śląską ekipę!!!!!

Eve
Ave Sławuś
Dzięki za pozdrowienia i od nas również całuski od rodziny dla rodziny :*

Wywołałeś mnie do tablicy , zadając pytanie odnośnie brakteatów , bo sprawy finansów wszelakich muszą być sprawowane twardą ręką icon_mrgreen.gif . Możecie wziąć swoje dzięgi byle to nie doprowadziło do nadmiernej inflacji . icon_wink.gif . Uzgodnimy myślę to już na miejscu albo na Iłży .

POZDRAWIAM

Eve.
Marek z Bytomia
Eeeeeeee to nie może być inaczej i ja biorę swoje brakteaty. po prostu rozdamy ludziom tylko tyle ile trzeba będzie.
Indar
Mi też została garść, chyba nie odróżnicie?
I
Eve
No to chłopaki widzę PAŃSTWO przyjedzie ..
Nie mam wyjścia teraz , załatwiliście mnie na cacy , jednemu pozwolić to zaraz ..drzwi obrotowe hehe. Dobra , jeśli są śliczne i poprawne i w ogóle icon_mrgreen.gif to weźcie , będziemy rozkręcać interesy , przekupywać się ,okradać , handlować i sprawdzać jak zachowuje się inflacja .Ach po prostu życie ... A na początku nasz "urząd skarbowy " sprawdzi czy macie prawo posiadać taką kasę tongue.gif No . A jak nie, to nasze bojówki gotowiźniane wezmą Was pod oko szczerba.gif

Pozdrowionka
Eve.

Sławek zTarnowa
Wiesz Ewuś...co roku trza sie starać jakiś elemencik więcej mieć z bajerów średniowiecznych, heh, co nie?

....i też tam od razu.. jechać nam przez "PAńSTWO"....heheh..poczułem sie śtrasnie stary. tongue.gif

I my na razie jeszcze nie jesteśmy w stanie powiedzieć ile nas będzie....u mnie w grupie trochę za dużo studentów narzekających na sesję mam.....ale myślę, że w miarę ładny zespół uzbiera się i pod koniec pierwszego tygodnia maja będziemy my i Wy wiedzieć ile nas do Was jedzie żeby znowu Wam zepsuć zabawę icon_mrgreen.gif

I jak co to wspólnie na Iłży będziemy moich molestować żeby olali tę brzydką czarownicę Sesję
i żeby scysji nie robili, że nie przyjadą.

całuski!
Jacek z Krakowa
Witam wszystkich.
To i ja się wpraszam, bez dzieńgów co prawda, ale mogę poprowadzić drooogi kurs oddychania pod wodą ;)

Pozdrowionka dla wszystkich z Krakowa
Eve
Sławuś ..zaliwżdy daruj .. Ty poczułeś się staro ? A co mają powiedzieć Ci urodzeni w głębokich latach siedemdziesiątych ... I nie pokazuje od razu na Marka bo wiem czy to grozi .. bum.gif

A.. "drooogi kurs oddychania pod wodą " planujemy na sobotę , po całych już męczących zmaganiach z odtwórstwem dla ... hehe oddechu icon_wink.gif Zobaczymy czy uda sie komuś odebrać Ci Jacku mistrzostwo icon_mrgreen.gif

Oczywiście turniej hokejowy Śląsk kontra Reszta Świata też już na luzie w sobotę ..i inne atrakcje spowite tajemnicą ...

Swoją drogą tak a propo pieniędzy , kiedyś był taki pomysł iż jak się już kilka osób / ekip dorobi bitych monet to wprowadzimy "przechodnie monety " na kolejnych imprezach aby doszło do wymieszania .. Chyba kiedyś o tym rozmawialiśmy .. Może by już tak w tym sezonie zacząć , bo widzę pewne rozmnożenie tematu .... hm?

Kwiatuszki i cukieraski
Piotr h. Grzymała
My wraz z kompanami będziemy już na pewno. Namiot w drodze, ludzie się obszywają a ja właśnie skończyłem robić pasek. Przyjedziemy w liczbie sześciu osób, no chyba że nasz ostatni człek się zdąży obszyć ( w co trochę wątpię ). Przyjadę z osobą którą niektórzy chyba już znają, a mówię tu o braciach z Tarnowa albowiem dołączył do nas Piotr Jaros z Będzina którego zdaje mi się pamiętają. Pozdrawiam.
Rafal BRZM
To i Miechów nie może opuścić takiej imprezy, stawimy się na miejscu jak by trzeba szybki zwiad na ul. Tatarską wysłać cicho.gif

Dokładną liczbę podam zaraz po Iłży, ale na pewno będzie nas więcej niż rok temu.

Pozdrowienia
Rycerz Niuniek icon_wink.gif
Marek Hilgendorf
A'propos bejmów (jak to na wschodzie i Ziemiach Odzyskanych mówią- dzieńgów). Czy możecie mi polecić kogoś bijącego takowe?? W tym roku się nie wyrobię, ale w końcu my też nie gęsi i swoją monetę (a nawet kilka) mamy...

I nie zamierzam niczego potwierdzać- szmalec już wpłaciłem......

Przypominam o bogatych prezentach urodzinowych dla Ewy i dla mnie.....
Gorgar
Tak, my tez przyjedziemy (ze trzech będzie)! Dżizas jak mało czasu, więc dupki w troczki i do roboty... szczerba.gif
Eve
Oj Amor .. daj już spokój z tymi prezentami ..ile ty masz lat ? Może Ci jeszcze tort zamówić i świeczki ? ... Wszyscy już wiedzą że ty masz dopiero 30wiosen a ja znów jakieś 18 ( i 168 miesięcy ) , a w ogóle to postrzyżyny już miałeś ? icon_rolleyes.gif Jak to Łukasz wyżej napisał zaśpiewamy Ci Amor ei , tylko nie wiem co mi zaśpiewacie .. i czy mam załatwić gitarę albo róg devil.gif

Oczywiście Miechów zapraszamy o 5 rano aby tradycji była zadość , lecz na ulicę Tatarską to Wam będzie dość daleko z tegorocznego miejsca imprezy , na razie nic jeszcze nie zdradzę ale przygotujcie się na dzicz .. Żadnych sklepów , żadnych wycieczek , brak cywilizacji .. no może nie aż tak jak na Poloni gdzie nawet zasięg zawracał ale jednak .. crazy.gif

p.s. Amor a u nas co ugotujesz ? icon_mrgreen.gif
Halfgar
CYTAT(Marek Hilgendorf @ 09:13 23.04.2008) *
A'propos bejmów (jak to na wschodzie i Ziemiach Odzyskanych mówią- dzieńgów). Czy możecie mi polecić kogoś bijącego takowe?? W tym roku się nie wyrobię, ale w końcu my też nie gęsi i swoją monetę (a nawet kilka) mamy...

I nie zamierzam niczego potwierdzać- szmalec już wpłaciłem......

Przypominam o bogatych prezentach urodzinowych dla Ewy i dla mnie.....

Amorku kochany ode mnie dostaniesz ... kawę coffee.gif
Marek Hilgendorf
Oto odpowiedź na pytanie Ewy odnośnie tego co ugotuję......
http://www.youtube.com/watch?v=j1KSaUEu_T4...feature=related

oraz

http://www.youtube.com/watch?v=rH9MaW1tjig...feature=related
Eve
Ok Amor stoi devil.gif .. Tylko nie wiem jak żółwina jest datowana na tych terenach ..a na wiewióra zrobimy polowanie z nagonką ..
Mośka
Witam smile.gif
Ja też zawitam na tą podobno zacną imprezę!

I jestem żywym dowodem na to, że przybędą nie tylko ludzie z Wielkopolski, ale też dalszych terenów...

A w zawiązku z tym:

Szukam osób z Warszawy lub okolic chętnych zabrać się na Legnicę. Mam samochód na gaz, ale podróż w pojedynkę i tak wychodzi bardzo drogo jak na studencką kieszeń. Zmieszczą sie do mnie jeszcze dwie osoby (zważywszy na maszt z tyłu raczej nie więcej) i w tej opcji wychodzi taniej niż pociąg nawet dla studentów.
Chętnych zapraszam na priv smile.gif

Pozdrawiam,
Mosia.
Jimmy
CYTAT(Marcin Chyła @ 19:25 10.03.2008) *
'Pyry' jak zwykle mają zaproszenie. Musimy się w końcu odegrać w "medieval hokey".
Już niedługo więcej info o imprezie.
Pozdrawiam

Szrama, lepiej się szykuj na First Medieval Quidditch Cup hehehe.gif
kriva
Coby tradycji stało się zadość, szykuj się Ewo na rano ;)))
Eve
Aloha
Wszystkie osoby które planują do nas przyjechać tak zwaną komunikacją alternatywną do prywatnego samobilu proszę o kontakt . Jakkolwiek . To ważne aby Wam ułatwić dotarcie do nas a to dość daleko od cywilizacji .

Oh Miechów ..Hehe nie ma zmiłuj tym razem wystawimy podwójne warty cobyście nas nie zaskoczyli w nocy , będziemy czujni i poprzestawiamy Wam drogowskazy żeby nie było za łatwo icon_mrgreen.gif Chociaż znając Wasze zdolności nic to nie da ... macie "nosa " .. A właściwie to muszę powiedzieć że w tamtym roku to nie było za wcześnie .. to podłe kalumnie ..Wy zwyczajnie się spóźniliście na imprezę a czekaliśmy z ogóreczkiem ..

Pozdrowienia dla całej ekipy a szczególnie dla jednego takiego "młodzika" szef.gif

Buziaki
Marcin Chyła
Witam!

Kilka ważnych informacji.
Miejsce imprezy jest zmienione w stosunku do dwóch poprzednich imprez.
Zrezygnowaliśmy z Legnickiego Pola na rzecz zupełnego odludzia, 100% natury, pięknej łąki, lasu i nawet małego potoczku w lesie (nawet linii wysokiego napięcia nie widać).

Dojazd:

Kliknij, aby zobaczyć załącznik

Najlepiej dojechać za Legnicę autostradą A4 i zjechać z niej w okolicach Złotoryji.
Tam kierować się na Wilków i wieś GOZDNO.
W samym Gozdnie ustawimy w strategicznych miejscach jakieś znaki rozpoznawcze, zwłaszcza że w pewnym momencie trzeba będzie zupełnie wjechać w pola i lasy.
My bedziemy tam od paru dni więc w razie problemów służymy pomocą przez telefony.

Jeśli ktoś do przelewu potrzebuje pełne dane konta bankowego, oto one:

Nordea 11 1440 1387 0000 0000 0738 9116
Marcin Chyła
59-220 Legnica
ul. Turkusowa 5

W razie problemów czy jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt przez maila legnica1241@gmail.com
Kiedy nie będziemy dostępni przez Internet pozostawimy tu nasze numery komórek.

POzdrawiamy serdecznie
i do zobaczenia

Jinx
Witajcie mam nadzieję że w tym roku kilka osób z illo przyjedzie na Legnicę, ja na pewno będę obecny bigsmile2.gif
M-kwadrat
Wiem, że pewnie to upierdliwe dla organizatorów ale niestety inaczej nie damy rady i pojawimy się dopiero w piątek. Jestem świadom, ze impreza będzie już trwała więc nosić graty i rozbijać się będziemy już w historycznych strojach ale może powinniśmy jeszcze o czymś wiedzieć albo czegoś przestrzegać aby nic nie popsuć? Zaraz sobie drukuję mapki a do tego postaram się jeszcze nabyć dokładną mapę papierową okolicy i mam nadzieję, że trafię na miejsce.
Eve

Hej
Dobra , skoro nie ma innej możliwości to jakoś damy rade wspólnymi siłami Was rozbić tak zeby było gut . Po 1. to będą nasze prywatne tel aktywne ( mój i Szramy - podamy jakoś na dniach ) . To w razie gdyby coś po drodze .. Po 2. zanim wjedziecie na polany imprezy miniecie polankę przeznaczoną na parking , tam się wypakujecie a pewnie jakaś ekipa i my + ktoś z dobrym sercem ( i silnymi rękoma) a niezbyt zajęty przyniesiemy to już w koszach i na barach .. Nie martwcie jakoś to zrobimy żeby nikogo w oczy nie kuło za bardzo aaa.gif Najlepiej napiszcie o której tak ...PI razy drzwi planujecie być na miejscu , toż będziemy Was wyglądać ..

Przypominam o wpłacie na konto wszystkim , którzy jeszcze tego nie zrobili a mają zamiar sie pojawić . Wiem że jeszcze czas ( bo do 15 maja ) ale jestem z natury upierdliwa chat.gif

Pozdro Eve
Anula
Witam,
przyjeżdżamy w czwartek na 90% naszym terenowym peugeutomem 206, który po powrocie z Iłży wyglądam jak po jakimś ekstremalnym rajdzie, smile.gif
Jim twierdzi że mnie zgłosił i zapłacił, więc mam nadzieje, że nie wywalicie mnie jak już przyjade.
Jeszcze tydzień i zaczynamy Legnicę blinkie.gif blinkie.gif blinkie.gif

pozdrawiam
Anula
Eve
Uwaga ogłoszenie parafialne coffee.gif
Uprzejmie uprasza sie aby Ci z Was którzy dzierżą w swych zbiorach : bębny , rogi ( do picia też ale głównie traktowane jakoż instrument patrz Assur lol2.gif ) , trąbity , klekotki , kołatki i inne instrumenty do grania muzyki prostej acz głośnej prosimy o ich zabranie ze sobą . Będą niezmiernie potrzebne . Także włócznie !

Anulko potwierdzam że Jim zapłacił i to nawet wczoraj a nawet Cię zgłosił cicho.gif
Jim mąka jest . Wszystko idzie w dobrym kierunku i nasz plan .. Ty wiesz pat.gif

Pozdrawiam wszystkich
Anula
Ja tez wiem, ja też wiem.
Tylko będzie to debiut Jima na tą skalę i w opcji bez elektryczności psss.gif Sama jestem ciekawa co z tego wyjdzie, na pewno coś fajnego clap.gif
Eve dzięki za info, pewne dane trzeba weryfikować.

pozdrawiam
Anula
Jacek z Krakowa
Klan Kowali bierze naprawioną włócznię i ulubioną przez wszystkich piszczałkę. Mam nadzieję że wrócę w całości do domu ;) A czy my jesteśmy zgłoszeni wogóle???
Piotr h. Grzymała
My przybędziemy w środę wieczorem, pociąg z Katowic mamy coś koło 14.30 więc będziemy w Legnicy według rozkładu coś po 19 troszkę. Przyjedziemy w 4 osoby następne dwie dojada do nas w czwartek bo w środę nie mogą. Już niedługo się spotkamy, sesesese :D
Eve
Hej hej
No dobra w Legnicy .. a do Złotoryi to wiecie jak sie dostać ? Stamtąd już możemy Was odebrać tylko napiszcie czy sie zmieścicie do jednego auta .. z gratami

P. S. hmmm Kowale a kto to ? Do zoba pijacy.gif
Lukasz XIII
Joł,

Za pozwoleniem jednego z organizatorów/organizatorki zamieszczam Reklame MRPWBII. Mam nadzieje, że nikt po zobaczeniu prezentacji nie poczuje sie dotknięty treściami prezentacji.

http://file4u.pl/download/358264/Ecce_cast...ost_eventus.ppt

Pozdrawiam,
Łukasz

P.S. Co do przenoszenia gratów do obozu, my się rozbiliśmy na polance, przyszła kupa ludzi i nas przeniosła do lasu, więc takie akcje pod Legnicą są opanowane do perfekcji ;)
Piotr h. Grzymała
Jedziemy pociągiem 14.34 jesteśmy na miejscu 19.11, nie wiem jaki to samochód więc nie wiem czy się zmieścimy ale chyba powinniśmy, jak coś to ktoś na dachu :p...a tak serio to jak być co to chociaż sprzęt byśmy dali bo mamy trochę tego. W sprawie dotarcia do Złotoryi chętnie posłuchamy wskazówek :p
Lukasz XIII
Joł,

Można sie dostać tam z Legnicy Busem:

http://www.grodziec.com/bus01.htm

Rozkład jazdy "SPEYER"
email: speyer@pertus.com.pl
Legnica - Złotoryja
7:40 9:40 11:20 13:00 14:35 16:15 18:15 19:55

Złotoryja - Legnica
6:40 8:35 10:30 12:10 13:45 15:15 17:10 19:05

- kursuje codziennie prócz świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy
- cena biletu wynosi 3,50 zł normalny i 3,00 zł ulgowy dla uczniów i studentów do 24 r./ż.

Pozdrawiam,
Łukasz
Piotr h. Grzymała
Super, dziękujemy bardzo !!!! POdziękujemy osobiście na miejscu jeszcze :D Pozdrawiamy !!!
Eve
Dzięki Łukasz za pomoc wpiszę Cię do grupy koordynującej transportem icon_mrgreen.gif
Prezentacja ...... ładna ..i interesująca , a co do waszej zeszłorocznej przeprowadzki hehe to nam nie pasowało do konceptu co byście tam byli rozbici a akcja była w miarę sprawna , należy dopowiedzieć iż miny mieliście godne zapamiętania bigsmile2.gif bigsmile2.gif

Dla przyjeżdżających pociągiem do Legnicy a potem dalej .. Żeby w Legnicy dotrzeć do przystanku Busów należy po wyjściu z dworka PKP kierować się w prawo i przechodzimy na drugą stronę ulicy , jest tam dworzec PKS-u . Patrząc dalej z waszej strony idziemy na prawą stronę frontu dworca PKS i tam stają busy odległość od dworca do dworca jest mniej niż 50 metrów - powodzenia . W razie gdyby coś - Dzwonić !
Wysiąść na dworcu PKS w Złotoryi i nigdzie się nie ruszać ,ktoś Was odbierze . Tylko wcześniej dajcie znać ile osób i o której .

Od jutra nasz mail nie będzie odbierany, ponieważ jedziemy już na miejsce imprezy i będziemy nieco odcięci od sieci . Na straży tego forum od poniedziałku do środy zostawiamy Parysa . usmieszek_11.gif
Potem to już tylko telefony ... więc jeśli macie jeszcze jakieś pytania to na szybko smile.gif

Numery telefonów będą podane jeszcze dzisiaj .

Pozdrawiam i do zobaczenia

P.S Osoby , które zgłosiły sie w ostatniej chwili lub jeszcze się wahają z różnych względów , rozliczą sie na miejscu , jeśli przyjadą .
Marcin Chyła
helooo

w razie problemów zapraszamy do kontaktu:

Ewa 509430933
Marcin 663223212

Jak impreza sie już rozpocznie to może być gorzej z odbieraniem, ale mimo tego telefonujcie, a w razie niepowodzenia zostawcie też sms'a żebyśmy wiedzieli co się dzieje.

Jeśli rozmawialiśmy już z kimś o przyjeździe a jakaś składka nie wpłynęła to śmiało należy przyjechać na imprezę (dogadamy sie na miejscu). To samo tyczy się gości z ubiegłego roku. Prosimy tylko o jakiś kontakt telefoniczny i zapraszamy serdecznie.
Anuszka
Niestety, zawiódł mi samochodowy transport na Legnice... icon_sad.gif Moze wiec ktos ma wolne miejsce w swoim czterokołowym wehikule? Pytam głownie osoby jadące przez Poznań.Oczywiscie dołożę sie do benzyny.Przyznam ze w tym wieku wlec sie z wszystkimi klamotami pociagami a potem busami srednio mi sie usmiecha:tongue: starosc nie radosc devil.gif
Parys
Witam,
byliśmy dzisiaj na miejscu, kibelki oraz lodówka wykopane - są gotowe (jedno wiąże się poniekąd z drugim ;)
INFORMACJA O DOJEŻDZIE - WERSJA OSTATECZNA
Osoby jadące z Małopolski i z Górnego Śląska - najlepiej wjechać na A4 i zjechać z autostrady zjazdem LEGNICA/ZŁOTORYJA. Wcześniej znajduje się zjazd LEGNICA (widać po prawej stronie hale fabryczne), ale ten zjazd NALEŻY OMINĄĆ i zjechać na w/w.
Po zjechaniu z A4 skręcacie w prawo, w kierunku Złotoryi (jest kierunkowskaz).
Osoby jadące z północy (przede wszystkim Poznań) – wjeżdżacie na obwodnicę Legnicy (kierunek Jelenia Góra) i na pierwszym rondzie na obwodnicy skręcacie w prawo w kierunku Złotoryi (jest oznakowanie).
Dla wszystkich
Wjeżdżając do Złotoryi – bardzo ważna uwaga – jest ograniczenie do 40 km/h – polecam się zastosować, często stoi tam policja i łapie radarem.
Przez Złotoryję należy jechać baaardzo dłuuugo prosto, mijając po prawej stronie dworzec PKS, zaraz za nim stację paliw Orlen. Potem droga wznosi się do góry i zaczyna lekkim łukiem odbijać w prawo; znajdują się tam PIERWSZE ŚWIATŁA.
Droga łukiem w prawo prowadzi do Jeleniej Góry/Świeżawy, w lewo zaś w dół do WILKOWA. Należy skręcić w lewo, do WILKOWA. Po wyjechaniu ze Złotoryi, po ok. 200-300 m, mijając po lewej stronie nową halę fabryczną, dojeżdżacie do skrzyżowania – prosto do Wilkowa, w lewo do nie wiem gdzie i w prawo – droga do fabryki BAZALTY S. A. (jest mała biało-niebieska tabliczka). Skręcacie w W PRAWO. Potem prosto i wjazd do WILKOWA. Na pierwszym skrzyżowaniu w Wilkowie skręcacie ponownie w PRAWO. Potem cały czas prosto; w pewnym momencie droga lekkim łukiem pnie się w górę w lewo, jest też odbicie w prawo. Jedziecie lekkim łukiem w lewo (nie skręcać w prawo). Następnie cały czas prosto, podziwiając piękne dolnośląskie pola złocące się rzepakiem. Droga wjeżdża do lasu i po wyjeździe z lasu znajduje się skrzyżowanie, z oznakowanym skrętem W PRAWO ŚWIEŻAWA 7 km. Należy tam skręcić; zaraz za skrętem po lewej stronie znajduje się czarna hałda żwiru a na drodze jest przejazd kolejowy niestrzeżony ze znakiem STOP. Przez ok. 3-4 km należy jechać prosto. W pewnym momencie zamajaczy na wprost masz telefonii komórkowej. Należy wtedy intensywnie szukać po prawej stronie wjazdy w polną drogę (uwaga na wjazd – duże dziury na początku), który będzie oznakowany bądź tabliczką z napisem LEGNICA 1241 bądż słupkiem z żółto-czarnymi kawałkami materii.
UWAGA: JEŻELI WJEDZIECIE DO WSI GOZDNICA TO JESTEŚCIE ZA DALEKO, NALEŻY SIĘ WRÓCIĆ I POSZUKAĆ WJAZDU NA RZECZONĄ POLNĄ DROGĘ.
Ową polną drogą jedziecie ok. 300-400 m po czym należy skręcić w prawo (ten skręt będzie oznakowany podobnie jak poprzedni – albo tabliczką albo żółto-czarnym słupkiem)
Potem już tylko ok. 150 m – dojedziecie do parkingu (będą tam stały na pewno nasze samochody). Stamtąd albo dzwonicie do nas, albo spacerkiem schodzicie polną drogą ok. 200 m na polanę, gdzie odbywa się impreza.
Brzmi to może dość skomplikowanie, ale dojazd w sumie jest łatwy, w razie pytań proszę dzwonić na podane numery do Szramy bądź Ewy lub napisać na forum.

Pozdrawiam
P.
BastianzOPN
UWAGA: JEŻELI WJEDZIECIE DO WSI GOZDNICA TO JESTEŚCIE ZA DALEKO, NALEŻY SIĘ WRÓCIĆ I POSZUKAĆ WJAZDU NA RZECZONĄ POLNĄ DROGĘ.

Drobne sprostowanie odnośnie nazwy wsi: nie Gozdnica lecz GOZDNO

UWAGA: JEŻELI WJEDZIECIE DO WSI GOZDNO TO JESTEŚCIE ZA DALEKO, NALEŻY SIĘ WRÓCIĆ I POSZUKAĆ WJAZDU NA RZECZONĄ POLNĄ DROGĘ.
Eve
Halo Poznań czy ktoś może zabrać Anuszkę ? Przecie to Szkrab Mały smile.gif

Do zoba - od jutra pod telefonem tylko ...
Anuszka
Kwestia dojazdowa juz nieaktualna-jakos dam rade sie przemiescic-niestety nie mam gdzie spac, tak wiec czy ktos przygarnie Anuszka do namiotu?? smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.